Znaleziono 0 artykułów
12.03.2020

Tom Hanks z żoną zarażeni koronawirusem

12.03.2020
(Fot. Getty Images)

Dwukrotny laureat Oscara i jego żona, Rita Wilson, potwierdzili w mediach społecznościowych, że przebywają w izolacji i pod obserwacją, poddając się dalszym badaniom. „Teraz każdy z nas ma kogoś, kogo kocha, dotkniętego wirusem – napisał „New York Times”.

Tom Hanks, który otrzymał Oscary za role w „Filadelfii” i „Forreście Gumpie”, a nominacje uzyskał za „Szeregowca Ryana”, „Cast Away – poza światem”, „Dużego”, a w tym roku za „Cóż za piękny dzień...” o Fredzie Rogersie, opublikował post potwierdzający zarażenie koronawirusem.

63-letni Hanks i jego żona, Rita przebywali ostatnio w Australii, gdzie on kręcił filmową biografię Elvisa Presleya w reżyserii Baza Luhrmanna. „Witajcie. Jesteśmy z Ritą w Australii. Czuliśmy się zmęczeni, byliśmy przeziębieni. Rita miewała dreszcze i lekką gorączkę. Chcieliśmy powiedzieć światu, że mamy koronawirusa. Ujawnienie choroby to jedyna słuszna decyzja. Co teraz? Postępujemy zgodnie z procedurami. Poddajemy się dalszym badaniom, jesteśmy w izolacji i pod obserwacją. Na tak długo jak wymaga tego publiczne bezpieczeństwo. Przyjmujemy zasadę, że żyjemy z dnia na dzień. Będziemy dawać znać. Dbajcie o siebie” – napisali małżonkowie.

Nie wiadomo, czy dotknięci wirusem są pozostali pracownicy ekipy filmowej. Hanksowie mają czwórkę dzieci – synów, Colina, Trumana i Cheta, oraz córkę Elizabeth. Nic nie wiadomo o tym, czy przebywają z rodzicami w Australii. Hanks kilka lat temu powiedział w wywiadzie, że zmaga się z cukrzycą typu 2.

Wczoraj wieczorem Donald Trump ogłosił zawieszenie lotów z Europy do Stanów Zjednoczonych na 30 dni (z pominięciem Wielkiej Brytanii). Jak podało WHO, mamy już do czynienia z pandemią koronawirusa. Potwierdzonych zarażeń na świecie jest ponad 121 tys. (w Polsce – 44 przypadków), 4373 osób zmarło.

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij