Znaleziono 0 artykułów
03.09.2019

Tomasz Kot w nowym teledysku Dawida Podsiadły

03.09.2019
(Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News/Jacek Dominski/Reporter)

„Najnowszy klip” zapowiada film „(Nie)znajomi”, przy którym piosenkarz pracował jako producent. W wideo wystąpili również Kasia Smutniak, Michał Żurawski, Maja Ostaszewska i Łukasz Simlat.

Dawid Podsiadło opublikował nowy teledysk do kolejnego singla z albumu „Małomiasteczkowy”. W „Najnowszym klipie” podążamy za piosenkarzem, który nie rozstaje się ze swoim smartfonem. Artysta zwraca uwagę na to, jak wiele naszego czasu i uwagi pochłania ten niewielki ekran. Potrafi nawet przysłonić nam rzeczywistość i drugiego człowieka. Artysta komentarz społeczny prezentuje jednak w typowej dla siebie lekkiej formie, unikając moralizatorskiego tonu. W klipie wystąpiła plejada polskich gwiazd: Tomasz Kot, Kasia Smutniak, Michał Żurawski, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Wojciech Żołądkowicz i Aleksandra Domańska.

 

Wideo jest zapowiedzią filmu „(Nie)znajomi”, który ma być polską odpowiedzią na włoską komedię psychologiczną Paolo Genovesego „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (2016). Podczas kolacji grupa przyjaciół decyduje się zagrać w pozornie niewinną grę, która wywróci jednak ich życie do góry nogami. Za kamerą filmu i klipu stanął Tadeusz Śliwa, reżyser satyrycznego serialu „Ucho Prezesa”. Dawid Podsiadło nie tylko użyczył swojego singla, ale spróbował również swoich sił w roli producenta. Film trafi do kin 27 września. 

„Najnowszy klip” to singiel z albumu „Małomiasteczkowy”, który zdobył status diamentowej płyty i zapewnił artyście Fryderyka. Nie jest to pierwszy raz, kiedy piosenkarz zaprosił do współpracy polskich aktorów. W jego ostatnim klipie „Trofea”, utrzymanym w estetyce Wesa Andersona, wystąpiły takie gwiazdy jak Agata Buzek, Wiktor Zborowski, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Krzysztof Materna i Jerzy Stuhr.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij