Znaleziono 0 artykułów
21.01.2020

Tubądzin Design Awards: Projektowanie zrównoważone

21.01.2020
Projekt Łukasza Gąski i Marty Sowińskiej nagrodzony w kategorii Unlimited Architecture (Fot. materiały prasowe)

Wystartowała właśnie trzecia edycja konkursu dla projektantów i architektów z całego świata. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony jest przyszłość designu oraz jego wpływ na środowisko i jakość życia przyszłych pokoleń. 

Projektowanie to nie tylko wytwarzanie estetycznych, a zarazem funkcjonalnych przedmiotów. Coraz większy wpływ na proces twórczy ma konieczność uwzględniania wpływu na środowisko oraz jakości życia przyszłych pokoleń. To właśnie przyszłość designu, jego spotkanie z nowymi technologiami i wynikające z tego nowe możliwości są tematem kolejnej edycji Tubądzin Design Awards. 

Projekt Adama Żarczyńskiego, Łukasza Gąski, Marty Sowińskiej i Kamila Głowackiego nagrodzony w kategorii Unlimited Architecture (Fot. materiały prasowe)

Aby wziąć udział w trzeciej odsłonie branżowego konkursu wystarczy zgłosić swój projekt na jednym z trzech etapów w wybranej kategorii: dedykowanej studentom Young Power, inspirowanej codziennością Everyday Design lub Unlimited Architecture stworzonej z myślą o pełnych rozmachu projektach w przestrzeni publicznej. 

Finaliści konkursu powalczą również o nagrodę główną – wyjazd do Abu Zabi lub na Islandię. Zdobywca Grand Prix będzie mógł sam zdecydować o tym, gdzie pojedzie. Podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich laureat odwiedzi Masdar City, czyli w pełni ekologiczne miasto, które nie emituje dwutlenku węgla i jest w całości zasilane energią odnawialną. Wybierając Islandię, zwycięzca konkursu odwiedzi Reykjavik, czyli jedno z najbardziej proekologicznych miast świata, w którym świat natury i architektury wzajemnie się przenikają. 

Projekt Anastasii Zakharchenko i Tamary Podolianko nagrodzony w kategorii Unlimited Architecture (Fot. materiały prasowe)

 

Wśród pozostałych nagród przygotowanych przez Ceramikę Tubądzin znalazły się m.in. wyjazdy do Mediolanu oraz staże w najlepszych biurach architektonicznych w Paryżu, Warszawie i Lwowie. Zwycięzców Tubądzin Design Awards wybierze międzynarodowe jury w składzie: Boris Kudlička, Małgorzata Szczepańska, Oksana Shumelda, Martin Duplantier i Tomasz Smus. 

Dla Ceramiki Tubądzin, organizatora konkursu, bardzo ważne jest aby projekty spełniały nie tylko potrzeby ludzi, ale też otaczającej ich natury, podejmując kwestie ochrony środowiska – mówi Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architects Manager Grupy Tubądzin. – Bardzo liczymy na to, że III edycja konkursu po raz kolejny wyłoni zwycięzców wrażliwych nie tylko na obecne pragnienia swoich klientów, ale i przyszłych pokoleń – dodaje. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij