Znaleziono 0 artykułów
15.09.2023

Twiggy w stylizacji vintage na „Vogue World: London”

15.09.2023
Twiggy w stylizacji vintage na „Vogue World: London” (Fot. Getty Images)

Na czerwony dywan „Vogue World: London” Twiggy, gwiazda kampanii modowych lat 60. XX wieku, wybrała czerwony garnitur vintage Toma Forda, kupiony na eBay. A do niego dobrała małą torebkę Louis Vuitton, również vintage.

Na wydarzeniu w Theatre Royal Drury Lane pojawiła się imponująca lista gości, wśród których nie zabrakło największych nazwisk z branży mody. Wiele gwiazd, opracowując swoje stylizacje, zamiast stawiać na hity nadchodzących sezonów, wybierało kreacje z drugiego obiegu.

Taką decyzję podjęła też Twiggy.

Twiggy w garniturze Toma Forda: Promowanie zrównoważonej mody

Modelka, której szczyt kariery przypadł na drugą połowę lat 60. XX wieku, na czerwonym dywanie „Vogue World: London” zaprezentowała się w intensywnie czerwonym, welurowym garniturze od Toma Forda dla Gucci z kolekcji na jesień-zimę 1996 roku, który zestawiła z nieskazitelnie białą, elegancką koszulą.

Twiggy w stylizacji vintage na „Vogue World: London” (Fot. Darren Gerrish)

Dodatki Twiggy na czerwonym dywanie: Klasyka vintage

Do garnituru w kolorze soczystej czerwieni dobrała elegancką czarną muszkę i sznurowane buty, również czarne. Na uwagę zasługuje też torebka, którą kupiła, tak jak garnitur, w serwisie eBay, promując tym samym modę z drugiej ręki. Mała Louis Vuitton też jest odwołaniem do mody retro, bo premierę miała w latach 60. XX wieku.

Twiggy w czerwieni: Jak na zdjęciach z „Vogue” z lat 60.

Modelka na czerwony dywan wybrała kreację z drugiej ręki, co pomimo popularności zjawiska, nie jest jednak powszechne wśród gwiazd na tego typu wydarzeniach. Twiggy swoją stylizacją odwołała się też do dawnych kampanii, w których brała udział w latach 60. – choćby do tej z „Vogue” z 1967, w którym to wydaniu opublikowane zostały jej zdjęcia w intensywnie czerwonym swetrze, zaprojektowanym przez Pattie Tuttman dla Silverworm. Wśród wielu różnych dodatków, prezentowanych na tych fotografiach, jest również ten sam model torebki, który Twiggy wybrała na „Vogue World: London” 2023.

Na uwagę zasługuje również biżuteria, jaką modelka założyła na wydarzenie w Theatre Royal – masywna bransoletka na łańcuszku Oster for Paraphernalia, owinięta wokół zegarka Vacheron Constantin.

Aleksandra Lipka
Proszę czekać..
Zamknij