Znaleziono 0 artykułów
15.06.2022

Ulubiona sukienka księżnej Kate: Biała szmizjerka

15.06.2022
Fot. Getty Images

Księżna Kate wraz z księciem Williamem we wtorek 14 czerwca wzięli udział w uroczystościach organizowanych w piątą rocznicę pożaru w londyńskim apartamentowcu Grenfell Tower. Księżna Cambridge na spotkanie z mieszkańcami dzielnicy North Kensington wybrała białą szmizjerkę marki Suzannah London.

Na uroczystości, w trakcie których oddano hołd 72 ofiarom tragedii w wieżowcu Grenfell Tower w 2017 roku, mogliśmy zobaczyć księżną Kate, która postawiła na niewymuszoną elegancję. Biel sukienki – kolor nadziei, odrodzenia, ale i żałoby – miał być symbolicznym wyrazem wsparcia dla rodzin, które straciły bliskich w największym po drugiej wojnie światowej pożarze budynku mieszkalnego w Wielkiej Brytanii. Księżna Cambridge do szmizjerki brytyjskiej marki Suzannah London dobrała biały pasek i białe szpilki z czarnym noskiem.

Fot. Getty Images

W myśl idei zrównoważonej mody i troski o planetę księżna Kate coraz częściej zakłada ubrania, w których już kiedyś występowała publicznie.

Księżna Kate na Wimbledonie w 2019 roku Fot. Getty Images

Tak było i tym razem. W białej szmizjerce pojawiła się publicznie na Wimbledonie w 2019 roku – uzupełniła ją wtedy czarnym paskiem z małą kokardą, czarnymi szpilkami i torebką z rafii Alexander McQueen. Sukienkę tę wybrała także latem 2020 roku w Sheffield. Księżna dobrała do niej jasne szpilki z motywem skóry węża oraz złoty okrągły wisiorek.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij