Znaleziono 0 artykułów
19.02.2019

Virginie Viard następczynią Karla Lagerfelda

19.02.2019
Virginie Viard (Fot. Getty Images)

Współpracowali ze sobą przez blisko 30 lat. W dniu śmierci Karla Lagerfelda francuski dom mody Chanel ogłosił, że to właśnie Virginie Viard zajmie miejsce legendarnego projektanta na stanowisku dyrektor kreatywnej.

Plotki o tym, że to właśnie Viard może przejąć stery domu mody Chanel po odejściu Lagerfelda, krążyły w branży od dłuższego czasu. Te doniesienia zdawało się potwierdzić to, że po ostatnim pokazie kolekcji haute couture w Paryżu, to Viard ukłoniła się zebranym gościom. Nazywana prawą ręką Cesarza mody, współpracowała z nim od przeszło trzech dekad.

Virginie Viard po pokazie kolekcji Chanel haute couture wiosna-lato 2019 (Fot. Getty Images)

Swoją przygodę z francuskim domem mody zaczęła już w 1983 roku, kiedy dostała się na staż w dziale zdobień haute couture. Stopniowo i konsekwentnie pięła się po szczeblach hierarchii. Stając się w ostatnich latach osobą, która sprawowała pieczę nad powstawaniem prawie wszystkich kolekcji Chanel.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym czytamy, że to właśnie jej Alain Wertheimer, CEO Chanel powierzył kontynuowanie spuścizny zarówno Lagerfelda, jak i samej Coco Chanel.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij