Znaleziono 0 artykułów
25.02.2021

Vogue Festiwal: Świętujemy 3. urodziny „Vogue Polska”

25.02.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Mijają trzy lata, odkąd na rynku ukazał się pierwszy numer polskiej edycji magazynu „Vogue” i wystartowała strona Vogue.pl. Pierwsze urodziny świętowaliśmy razem z naszymi czytelnikami w majestatycznych wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki. Tym razem od 4 do 7 marca zapraszamy was do wirtualnej celebracji pod hasłem „Kreatywność w modzie”. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy!

CZWARTEK 4 marca 2021 r.

Facebook i YouTube „Vogue Polska” oraz Vogue.pl

Panel Kulisy pracy w „Vogue Polska”
Opis: Osoby, które są związane z redakcją od początku, przypominają najbardziej zaskakujące sesje i spotkania, opowiadają o przygodach i podróżach, a także o tym, jak zmieniła się praca nad magazynem w ciągu ostatniego roku. Tłumaczą, dlaczego angażujemy się w ważne społecznie sprawy, na czym polega wyjątkowość marcowego wydania, a na koniec polecają swoje ulubione materiały z urodzinowego „Vogue Polska”.
Prowadząca: Aleksandra Boćkowska
Paneliści: Filip Niedenthal (redaktor naczelny „Vogue Polska”), Hanna Rydlewska (dyrektor wydawnicza „Vogue Polska”), Karolina Gruszecka (dyrektor mody „Vogue Polska”), Szymon Machnikowski (dyrektor PR & marketingu „Vogue Polska”) oraz Maria Fredro-Smoleńska (sekretarz redakcji „Vogue Polska”)
Godzina: 20:00

Vogue.pl

Oprowadzanie po wystawie About Time: Fashion and Duration w Metropolitan Museum of Art
Opis: Najgłośniejsza wystawa 2020 roku, zorganizowana z okazji jubileuszu 150-lecia MET, miała zostać otwarta dla zwiedzających 4 maja. Z powodu pandemii plany organizatorów uległy zmianie, a jej odsłonięcie przesunięto na październik. Zapraszamy do jej wirtualnego zwiedzania z oprowadzaniem kuratora Andrew Boltona.
Godzina: cały weekend

W czwartek będziecie mieli okazję obejrzeć nie tylko dyskusję z udziałem redakcji „Vogue Polska”, lecz także film, w którym redaktor naczelny opowiada o pracy redakcji w minionym roku. Co jeszcze znajdziecie na Vogue.pl? Dziennikarz Marcin Różyc sprawdzi, czym jest dzisiaj kreatywność i w którą stronę zmierza branża mody. Przybliżymy momenty, które zmieniły modę na zawsze, a najlepsi casting directorzy wytypują modelki, które warto obserwować.

PIĄTEK 5 marca 2021 r.

Instagram „Vogue Polska”

Rozmowa z Piotrem Chamierem, Casting Directorem
Opis:
 Polski casting director mieszkający na stałe w Londynie w branży pracuje od ponad dziesięciu lat. Reprezentowany przez prestiżową agencję The Streeters ma na koncie współpracę z Lanvin, Timem Walkerem czy Alisterem Mackiem. W rozmowie z Karoliną Gruszecką opowie o największym zawodowym marzeniu, o tym, na czym polega jego praca i jak jego zawód zmienił się w ostatnich latach.
Prowadząca: Karolina Gruszecka
Godzina: 16:00

Rozmowa z Martiną Bonnier, redaktor naczelną „Vogue Scandinavia”
Opis:
„Vogue Scandinavia” to najnowsza, 28. edycja magazynu. Pierwszy numer jeszcze się nie ukazał, ale redaktor naczelna Martina Bonnier opowie nam o swoich planach i o tym, jak to jest wprowadzać na rynek luksusowy tytuł w tak niepewnych czasach. Filip Niedenthal będzie z nią rozmawiał o jej dotychczasowych doświadczeniach w roli dziennikarki i stylistki, a także o godzeniu interesów pięciu różnych krajów, do których „Vogue Scandinavia” będzie skierowany. 
Prowadzący: Filip Niedenthal
Godzina: 18:00

Facebook i YouTube „Vogue Polska” oraz Vogue.pl

Panel Kierunki rozwoju mody i nowe talenty, które redefiniują przyszłość branży
Opis: Jak nowe technologie zmieniają branżę mody? Jakie marki mają największe szanse na rozwój we współczesnym świecie? Jakie nowe tendencje powstają na rynku mody? W ramach spotkania poświęconego kierunkom rozwoju branży i innowacjom zaproszeni goście będą dyskutować o modzie przyszłości.
Prowadząca: Kamila Wagner
Paneliści: Marcin Różyc (dziennikarz, kurator), Zuzanna Kuczyńska (projektantka i założycielka marki Le Petit Trou), Monia Kalicińska (założycielka i projektantka marki Mandel), Katarzyna Przytuła (absolwentka warszawskiej Katedry Mody), Magdalena Płonka (dyrektor MSKPiU)
Godzina: 20:00

Vogue.pl

Streaming filmu „Jean Paul Gaultier. Szyk i krzyk” (reż. Yann L’Henoret), Millennium Docs Against Gravity
Opis: Jean Paul Gaultier, znany z zamiłowania do łamania konwenansów i ekstrawagancji, we francuskim filmie opowiada o życiu prywatnym i wprowadza widza w tajniki swojego procesu twórczego. Razem z projektantem zanurzamy się w jego ekscentrycznym świecie i poznajemy osoby, które wywarły wpływ na jego estetykę.
Godzina: 18.00-24.00

Oprowadzanie po wystawie „Działy otwarte / Działy zamknięte” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Opis: W 2020 r. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obchodziło 60. rocznicę powstania. Z tej okazji magazyny i archiwa muzeum zostały otwarte, a główna kuratorka muzeum Marta Kowalewska przy tworzeniu jubileuszowej wystawy zaprosiła do współpracy artystki: Dominikę Krogulską-Czekalską i Małgorzatę Markiewicz oraz Marcina Różyca. Kurator, krytyk mody i pracownik CMWŁ oprowadzi czytelników „Vogue Polska” po niezwykłej ekspozycji.
Godzina: cały weekend

A to jeszcze nie wszystko! Redaktor naczelny magazynu wybiera najbardziej kreatywne kolekcje w historii, przedstawiamy skandynawskie marki oraz przyglądamy się firmom w branży mody, które wyróżniły się innowacyjnością i kreatywnością w minionym roku. Przybliżymy sylwetki projektantów, którzy mimo pandemii zachwycają ogromem wyobraźni, porozmawiamy z osobami, które stoją za rewolucją na wybiegach, oraz polecimy najbardziej inspirujące filmy o modzie.

SOBOTA 6 marca 2021 r.

Instagram „Vogue Polska”

Rozmowa z Lindą Tol, influencerką, ikoną stylu i właścicielką marki Tol Eyewear
Opis: Linda Tol od ponad 10 lat jest obecna w modowym internecie, na łamach prasy i w mediach społecznościowych – inspirując swoim stylem, odzieżową intuicją i wyczuciem trendów. Z Karoliną Sulej porozmawia m.in. o tym, czym jest dziś bycie twórczym w sieci oraz w jaki sposób przez ostatnie lata zmieniał się przemysł mody i jak reagował na to internet. 
Prowadząca: Karolina Sulej
Godzina: 16:00

Rozmowa z Emanuele Farnetim, redaktorem naczelnym „Vogue Italia”
Opis: Rozmowa Filipa Niedenthala z redaktorem naczelnym włoskiego wydania „Vogue’a”, którą znajdziecie w urodzinowym wydaniu „Vogue Polska”, będzie miała swoją kontynuację w wywiadzie na żywo na Instagramie. Nawiązując do tematu przewodniego wszystkich marcowych wydań „Vogue’a”, panowie poruszą kwestię kreatywności w modzie. Czy magazyny potrafią jeszcze zaskakiwać? Gdzie leży granica pomiędzy fantazją a odpowiedzialnością społeczną? Jak wygląda przyszłość branży? Bądźcie z nami!
Prowadzący: Filip Niedenthal 
Godzina: 18:00

Facebook i YouTube „Vogue Polska” oraz Vogue.pl

Panel Jak pokazywać modę w erze cyfrowej?
Opis: O trendach w komunikacji wizualnej, pracy w czasach dystansu społecznego i o innowacyjnych sposobach prezentacji zdjęć rozmawiamy z fotografami współpracującymi z „Vogue Polska”.
Prowadząca: Kamila Wagner
Paneliści: Weronika Ławniczak (reżyserka i fotografka), Gosia Turczyńska (fotografka), Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik (fotografowie)
Godzina: 20:00

Vogue.pl

Streaming filmu „Saint Laurent” (reż. Bertrand Bonello), Kino Świat 
Opis: Film w reżyserii Bertranda Bonella koncentruje się na 10 latach biografii jednego z najwybitniejszych projektantów XX w. Podglądamy okres od 1965 r. do 1976 r., czyli czas największych sukcesów zawodowych Saint Laurenta, a także największych dramatów w jego życiu osobistym. W rolę francuskiego projektanta wcielił się Gaspard Ulliel.
Godzina: 18.00-24.00

Oprowadzanie po wystawie „Helmut Newton. Lubię silne kobiety” w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu
Opis: Chociaż zaczynał od fotografii dokumentalnej, a w modzie od klasycznych sesji, szybko zafascynowała go nagość. Na ekspozycję retrospektywnej wystawy Helmuta Newtona złożyły się zdjęcia z lat 60., z pozoru minimalistyczne, ale doskonale sugerujące kierunek, w jakim zmierzał Newton, a także najbardziej kultowe sesje zrealizowane dla międzynarodowych sesji „Vogue’a”, portrety charyzmatycznych postaci świata mody i filmu: Leni Riefenstahl.
Godzina: cały weekend

Co jeszcze dla was przygotowaliśmy? W oczekiwaniu na rozmowę z Emanuele Farnettim przybliżymy fragment tekstu z najnowszego wydania „Vogue Polska”, poświęcony redaktorowi naczelnemu włoskiego „Vogue’a”. Weźmiemy pod lupę styl holenderskiej influencerki Lindy Tol, a także porozmawiamy z Casting Directorem Piotrem Chamierem, który pracuje przy najważniejszych pokazach mody. Podpowiemy także, jakie kreatywne konta na Instagramie poświęcone modzie warto obserwować oraz przeanalizujemy najtrudniejsze momenty w historii, które pozwoliły pobudzić kreatywność wielkich projektantów.

NIEDZIELA 7 marca 2021 r.

Instagram „Vogue Polska”

Rozmowa z Janem Bajtlikiem, artystą i ilustratorem
Opis: W portfolio Jana Bajtlika znajdziemy projekty dla Hèrmesa, współpracę z Bensiomne czy prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi. Książka dla dzieci albo chusta luksusowego domu mody w jego rękach zmienia się w obraz. – Można robić coś użytkowego, myśląc o tym, jak o autonomicznym, artystycznym projekcie – mówił Bajtlik w rozmowie z „Vogue Polska”. Ze słynnym polskim ilustratorem porozmawiamy o kulisach jego pracy, poszukiwaniu luksusu i subiektywnym spojrzeniu na branżę mody.
Prowadząca: Basia Czyżewska
Godzina: 16:00

Facebook i YouTube „Vogue Polska” oraz Vogue.pl

Panel O historii idei w modzie
Opis: Trendy z wybiegów odzwierciedlają trudne kwestie społeczne. Na rynku pojawia się wiele marek zaangażowanych. Czy rola współczesnego projektanta jest bliska roli aktywisty? Jaka jest rola mody w utrwalaniu nowych porządków? Zaproszeni goście tym razem opowiedzą o odważnych rewolucjonistach i ich wpływie na trendy na sezon wiosna-lato 2021.
Prowadząca: Kamila Wagner
Paneliści: Agnieszka Ścibior (stylistka i producentka), Karolina Sulej (dziennikarka i autorka książek), Anna Poniewierska (projektantka i stylistka), Filip Niedenthal (redaktor naczelny „Vogue Polska”)
Godzina: 20:00

Vogue.pl

Streaming filmu „Grace Jones” (reż. Sophie Fiennes), Millennium Docs Against Gravity
Opis: Muza Andy’ego Warhola, przyjaciółka Davida Bowiego, kochanka Jeana-Paula Goude’a i androgeniczna ikona epoki disco. Film prezentuje nie tylko artystyczny dorobek Grace Jones i jej najgłośniejsze wywiady. W obrazie Fiennes poznajemy wokalistkę jako córkę, matkę, siostrę i babkę, towarzyszymy jej również w podróży po Jamajce.
Godzina: 18.00-24.00

Oprowadzanie po wystawie „Fashion and Heritage. Cristóbal” w Muzeum Cristóbala Balenciagi
Opis: Cecil Beaton nazywał go „Picassem świata mody”, ale Cristobal Balenciaga był skromny i nieśmiały. Klientów butiku podglądał przez drzwi od zaplecza. Dzięki wystawie w hiszpańskim muzeum poznajemy dokładny przebieg kariery projektanta, ewolucję jego kreatywnej wizji oraz powstanie jednego z największych domów mody w historii.
Godzina: cały weekend

Na tym jednak nie koniec! W ostatni dzień festiwalu przeczytacie tekst Kamili Wagner z urodzinowego wydania „Vogue Polska” o projektantach, którzy tworzą modę nie do noszenia, a do marzenia. Przyjrzymy się także, jak technologia zmieniła i w dalszym ciągu zmienia branżę mody. Wybierzemy najważniejsze prace Jana Bajtlika, a także niezapomniane momenty z wybiegów, które zmieniły branżę beauty. Przeanalizujemy ponadto, czy trudne czasy naprawdę prowadzą do wzrostu kreatywności i przypomnimy najbardziej szokujące kreacje w historii czerwonego dywanu.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij