Znaleziono 0 artykułów
12.02.2019

Vogue Polska Festiwal: Nowe panele i warsztaty!

12.02.2019
Plakat Vogue Festiwal (Fot. Materiały prasowe)

Po raz pierwszy w historii wnętrza Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki zmienią się w przestrzeń „Vogue Polska”. 16 i 17 lutego podczas Vogue Polska Festiwal wspólnie z naszymi czytelnikami będziemy świętować nasze pierwsze urodziny. Dziś prezentujemy dodatkowe panele i warsztaty, na które już wkrótce będzie można się zarejestrować.

Od momentu, w którym ogłosiliśmy program Vogue Polska Festiwal, zainteresowanie tym wydarzeniem nie mija. Wręcz przeciwnie – liczba wiadomości, jakie od Was otrzymujemy, utwierdza nas tylko w przekonaniu, że już wkrótce razem z naszymi czytelnikami spędzimy niezwykły weekend. Wejściówki na warsztaty, panele i pokazy filmów dokumentalnych o modzie, które dla Was przygotowaliśmy, rozeszły się w błyskawicznym tempie. Dlatego postanowiliśmy przygotować dodatkowe spotkania, na które rejestracja ruszy już w najbliższą środę, o godz. 09:00.

Czy trendy są jeszcze potrzebne? 

W czasach, kiedy wszystko jest modne, a nowe kolekcje pojawiają się co dwa miesiące stawiamy pytanie: czy trendy mają jeszcze rację bytu? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywają magazyny o modzie? Na te pytania postarają się znaleźć odpowiedź: Style Editor „Vogue Polska” Daniela Agnelli, modelka Ola Rudnicka oraz redaktorki mody Ewelina Dziewiela („Vogue Polska”) i Michalina Murawska (Vogue.pl). Sobotnie spotkanie poprowadzi dziennikarka i stała współpracowniczka „Vogue Polska” – Maja von Horn.

Pomilczmy o sukcesie

Czy moda może być jeszcze lokalna, czy od początku musi próbować podbić świat, szukać odbiorców tam, gdzie tylko zdoła dotrzeć, czyli wszędzie? Na czym polega różnica między streetwearem a pret-a-porter, jeżeli w ogóle jeszcze istnieje? Co trzeba wiedzieć o ludziach, żeby pozwolili nam się ubrać? Komu powinno bardziej zależeć na współpracy: ludziom ze świata mody czy przedstawicielom branży sztuki? Na podchwytliwe pytania dziennikarza związanego z „Vogue Polska” Piotra Zachary odpowiedzą Natalia Maczek i Tomasz Wirski z MISBHV.

Red Lipstick Monster

Razem z influencerką i niekwestionowaną królową polskiego YouTube’a Red Lipstick Monster oraz marką Inglot zapraszamy czytelników na warsztaty makijażu. Ewa Grzelakowska-Kostoglu zaprezentuje niecodzienne wykorzystanie znanych kosmetyków, ale również przekona uczestników spotkania, że makijaż to tak naprawdę sposób na wyrażanie siebie.

Pamiętajcie także, że oprócz wydarzeń zamkniętych we wnętrzach Kinoteki czeka na Was mnóstwo innych atrakcji. Podczas Vogue Polska Festiwal swoje prace po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje Ellen von Unwerth. Wystawa „Joie de Vivre” to zbiór kilkunastu dzieł przepełnionych energią, jaką wyzwala ta wybitna artystka. W Kinotece powstanie także pop-up wystawy „Jerzy Antkowiak – Moda Polska” w niecodziennej postaci, który przygotowuje jej kurator, Tomasz Ossoliński. Goście festiwalu będą mogli również podziwiać najlepsze zdjęcia z pierwszego roku naszej działalności, począwszy od kontrowersyjnej sesji Juergena Tellera z Anją Rubik, na portrecie Joanny Kulig autorstwa Maxa Vadukula skończywszy.

W Pałacu Kultury i Nauki będzie można także obejrzeć album „Punkty zwrotne / Turning Points” pod redakcją Izy Bartosz. Bohaterami publikacji są czołowi twórcy polskiej kultury, których poznajemy poprzez przełomowe wydarzenia w ich życiu. Oprócz tego przygotowaliśmy dla Was kawiarnię literacką, pop-upy modowe i inne wyjątkowe atrakcje.

Biletem wstępu do Kinoteki jest jubileuszowy numer „Vogue Polska”, który będzie można kupić przy wejściu na imprezę.

Partnerem głównym Vogue Polska Festiwal jest Audi.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij