Znaleziono 0 artykułów
20.09.2021

„Vogue Polska” patronem medialnym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

20.09.2021
(Fot. Materiały prasowe)

46. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni rozpoczyna się 20 września. Na dziennikarzy i fanów kina czekają nie tylko najlepsze polskie produkcje, ale także wydarzenia towarzyszące. W specjalnej strefie „Vogue Polska” odbędą się rozmowy z twórcami i aktorami, które będzie można oglądać na żywo w naszych kanałach społecznościowych. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy.

Do konkursu głównego tegorocznego festiwalu zakwalifikowało się 16 filmów. Wśród faworytów do nagrody krytycy i recenzenci wymieniają m.in. głośny film Piotra Domalewskiego, który opowiada o inwigilowaniu homoseksualistów w ramach akcji „Hiacynt” oraz polskiego kandydata do Oscara „Żeby nie było śladów”. Film Jana P. Matuszyńskiego oparty na reportażu Cezarego Łazarewicza to historia spirali kłamstw, którą nakręciła władza po śmierci zatrzymanego przez milicję Grzegorza Przemyka. 

Pokazy filmów uzupełniają wydarzenia towarzyszące, debaty i spotkania, które będą odbywać się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym oraz Kinie Helios w Gdyni. 

„Vogue Polska” jako jeden z patronów medialnych wydarzenia przygotował specjalną strefę, w której Anna Tatarska oraz Artur Zaborski, zaprzyjaźnieni z redakcją dziennikarze filmowi, od 20 do 25 września będą przeprowadzać wywiady z twórcami, aktorami i ekipami filmowymi najważniejszych tegorocznych produkcji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Kinga Dębska, Maciej Stuhr, Tomasz Ziętek, Aleksandra Konieczna, Tomasz Kot, Magdalena Koleśnik, Dorota Masłowska, Aleksandra Terpińska i wielu innych. Spotkania będzie można oglądać na żywo na Facebooku oraz YouTubie „Vogue Polska”.

Dodatkowo w piątek 24 września o godz. 15:00. zapraszamy na panel „Historie Polski” z udziałem reżyserki Kingi Dębskiej, scenarzysty Michała Oleszczyka i producentki Anety Hickinbotham. Debatę, którą będzie można oglądać na Facebooku oraz YouTubie „Vogue Polska” oraz na żywo w CH Riviera w Gdyni, poprowadzi Anna Tatarska.

Bądźcie z nami!

20.09

godz. 18:00 Kinga Dębska

21.09

godz. 12:30 Kinga Preis

godz 18:00 Piotr Głowacki

22.09

godz. 18:00 Karolina Gruszka i Wojciech Mecwaldowski

23.09

godz. 14:00 Maciej Stuhr

godz. 17:30 Tomasz Ziętek

24.09

godz. 11:30 Katarzyna Klimkiewicz i Maria Dębska

godz. 15:00 panel Historie Polski” z udziałem reżyserki Kingi Dębskiej, scenarzysty Michała Oleszczyka i producentki Anety Hickinbotham. Prowadząca Anna Tatarska

godz. 18:00 Łukasz Ronduda i Daniel Rycharski

25.09

godz. 10:45 Magdalena Koleśnik i Sandra Drzymalska

godz. 13:10 Dorota Masłowska i Aleksandra Terpińska

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij