Znaleziono 0 artykułów
20.03.2021

5 najlepszych filmów o relacjach matki z córką

20.03.2021
Miss Juneteenth (Fot.Vertical Enterteinment)

Od poruszającej „Miss Juneteenth” po zabawną „Enolę Holmes” – wybraliśmy filmy, które najlepiej oddają wszystkie niuanse skomplikowanej relacji między matką a córką.

„Prawda” (2019): Czułość i pojednanie

Prawda (Fot. Shutterstock)

Gdy legendarna gwiazda kina (Catherine Deneuve) publikuje kontrowersyjne wyznania z przeszłości, jej zaniedbywana przez lata córka (Clémentine Grenier) powraca do rodzinnego miasta z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem (Clémentine Grenier). W studium macierzyństwa w reżyserii Hirokazu Kore-edy kobiety rozdrapują stare rany. Ich ostateczne pojednanie jest momentem chwytającej za serce czułości.

„Małe kobietki” (2019): Dar niezależności

Małe kobietki (Fot. Alamy)

W poprzednich adaptacjach klasyka pióra Louisy May Alcott postać Marmee – matki sióstr March (Meg, Jo, Beth i Amy) – pozostaje w tle. Inaczej jest w ekranizacji w reżyserii Grety Gerwig. Grająca rolę Marmee Laura Dern daje córkom wolność podążania za marzeniami i popełniania błędów, pokazując, że sama jest daleka od ideału. 

„Miss Juneteenth” (2020): Na przekór problemom 

Miss Juneteenth (Fot.Vertical Enterteinment)

Wzruszający dramat Channing Godfrey Peoples opowiada o relacji młodej mamy (cudowna Nicole Beharie) i niesfornej nastolatki (promienna Alexis Chikaeze), która przystępuje do konkursu piękności z nadzieją, że uda jej się otrzymać oferowane za zwycięstwo stypendium. Wspólnie stawiają czoła problemom, kłócąc się o odmienne priorytety. Przeszkody tylko je do siebie zbliżają.

„Enola Holmes” (2020): Lekcja niezależności

Enola Holmes (Fot. Materiały prasowe Netflix)

W dniu 16. urodzin tytułowa bohaterka (Millie Bobby Brown), siostra Sherlocka Holmesa, odkrywa, że ich mama sufrażystka (Helena Bonham Carter) zniknęła. Film w reżyserii Harry’ego Bradbeera opowiada o poszukiwaniach ekscentrycznej rodzicielki przez nastoletnią detektywkę. Aby rozwiązać zagadkę, Enola kieruje się lekcjami życiowymi matki, która nauczyła ją łucznictwa, gry w szachy i jiu-jitsu, a przede wszystkim niezależności.

„Herself” (2020): Jak stworzyć dom 

Herself (Fot. Alamy)

Wzruszający dramat Phyllidy Lloyd przedstawia historię młodej matki Sandry (Clare Dunne), która wraz z dwiema córkami ucieka od przemocowego męża. Chcąc zbudować własny dom, gromadzi grupę wolontariuszy. To inspirująca opowieść o dobroci płynącej od nieznajomych i potędze matczynej miłości. 

Radhika Seth
Proszę czekać..
Zamknij