Znaleziono 0 artykułów
28.04.2021

Zasady self-care zgodne ze znakiem zodiaku

28.04.2021
Fot. Sirui Ma

Astrolożka Lisa Stardust zdradza, jak dopasować rytuały pielęgnacyjne, praktyki medytacyjne i dietę do znaku zodiaku, by wzmocnić ich dobroczynny potencjał.

Baran

Nie możesz być numerem jeden, jeśli nie przygotujesz się do pracy, randki czy rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego każdego ranka spójrz w lustro i wypowiedz intencję, np. to, co o sobie myślisz, a potem wybierz cel do realizacji.

Byk

Zacznij się rozpieszczać. Jako najbardziej pobłażliwy znak zodiaku znajdziesz ukojenie w dbaniu o siebie. Zafunduj sobie manikiur i pedikiur lub eksperymentuj z makijażem, co pozwoli ci docenić wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Zrób sobie kilka selfie tylko dla siebie, żeby zobaczyć, jaki jesteś wspaniały. To zwiększy twoją pewność siebie.

Bliźnięta

Aby uniknąć plotkowania (to twoja największa wada), potrzebujesz ucieczki. Chwyć za powieść romantyczną, thriller lub tomik wierszy i daj się ponieść słowom. Pochłonięty czytaniem, będziesz trzymać się za dala od dramy.

Rak

Kąpiel lecznicza pomoże ci zmyć z siebie problemy. Dodaj do niej organiczną sól Epsom, oczyszczającą aurę, kryształy, które pomogą zrównoważyć energię, i płatki róż. Idealny czas na relaksującą kąpiel to pełnia księżyca. Po 25 minutach spędzonych w wodzie, napięcie zostanie złagodzone. Poczujesz się jak nowo narodzony.

Lew

Jako najbardziej kreatywny ze znaków zodiaku uspokajasz się sztuką. Spróbuj tworzyć biżuterię, ceramikę, obrazy lub szkice. W ten sposób wyrzucisz z siebie wszystkie frustracje i przykrości. Za każdym razem, gdy spojrzysz na swoje dzieło, uśmiechniesz się, wiedząc, że włożyłeś w nie całe serce i duszę. Zbierzesz też pochwały za kreatywność.

Panna

Za mocno wszystko przeżywasz. Wyrzuć to z siebie. Skup się na sobie. Śpiewanie ulubionej piosenki otworzy czakrę gardła, co pozwoli ci wyrazić to, co chcesz. Wyśpiewaj swoje emocje, by znaleźć swoją wewnętrzną melodię.

Waga

Kochasz dobre życie, ale nie doceniasz codzienności. Załóż dziennik wdzięczności, w którym opiszesz zwyczajne wydarzenia. To uczyni cię szczęśliwszym niż kiedykolwiek.

Skorpion

Jako wrażliwiec często nosisz wokół siebie energię innych. Jedynym sposobem na walkę z tym problemem jest oczyszczenie otoczenia za pomocą etycznie pozyskiwanego palo santo, szałwii lub innych ziół – melisy, rozmarynu, kadzidła i mirry. Dbanie o niezbędną higienę duchową sprawi, że poczujesz się lepiej.

Strzelec

Rozluźnij napięcie, tańcząc. Otwarcie czakry (znajduje się przy biodrach, w dolnej części pleców i brzucha) pomoże odblokować przepływ emocjonalny, zmysłowość i kreatywność. Pod koniec twojej osobistej imprezy tanecznej będziesz bardziej zrównoważony we wszystkich dziedzinach życia.

Koziorożec

Nigdy nie robisz sobie przerwy w pracy. Problem polega na tym, że często potrzebujesz więcej czasu, aby nadrobić zaległości w śnie, życiu i spotkaniach z przyjaciółmi. Pozwól sobie na dzień wolny. Nie bój się odespać. Wypij spokojnie filiżankę kawy, czytając gazetę.

Wodnik

Zacznij praktykę jogi. Rozciąganie na macie może przynieść korzyści dla umysłu, serca, ciała i ducha. Wykorzystasz ten czas, aby połączyć się z samym sobą na głębszym poziomie. Joga pozwoli ci rozwinąć umysł, dzięki czemu skupisz się na obecnej chwili, a nie na drobiazgach.

Ryby

Rozpocznij wieczorny rytuał, aby przygotować się do dobrego snu. Najpierw umieść ametystowy kryształ przy łóżku, by odrzucał kłopotliwe sny, a następnie włóż lawendę do poduszki. Wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne co najmniej 30 minut przed snem. Dobry sen da ci mnóstwo energii na kolejny dzień.

Tish Weinstock
Proszę czekać..
Zamknij