Znaleziono 0 artykułów
02.03.2021

Moschino jesień-zima 2021: Złota era Hollywood

02.03.2021
(Fot. Marco Ovando)

Dyrektor kreatywny marki Jeremy Scott rozkłada na czynniki pierwsze nowy film Moschino, w którym oglądamy Joan Smalls, Amber Valettę i Shalom Harlow.

Jeremy Scott nową kolekcją dla Moschino złożył hołd glamourowi złotej ery Hollywood. Dzięki amerykańskiemu projektantowi, powołanemu na stanowisko dyrektora kreatywnego włoskiego domu mody w 2013 roku, zwiększyła się sprzedaż, krytycy znów pokochali Moschino, a gwiazdy na potęgę zaczęły nosić kreacje Scotta.

W filmie „Jungle Red!”, prezentującym kolekcję na sezon jesień-zima 2021, występują Miranda Kerr, Amber Valetta, Precious Lee, Joan Smalls, Karen Elson, Shalom Harlow i Carolyn Murphy. Sama kolekcja jest hołdem dla założyciela marki, Franco Moschino.

(Fot. Marco Ovando)

Co zainspirowało cię do stworzenia filmu na ten sezon?

Oglądam bardzo dużo starych filmów. „Kobiety” w reżyserii George’a Cukora z 1939 roku świetnie pokazuje modę. Wtedy wpadłem na pomysł salonowego pokazu w klimacie dawnego Hollywood.

Czym kierowałeś się przy castingu?

W filmie wystąpiły moje ulubienice: Precious Lee, Winnie Harlow, Joan Smalls, Stella Maxwell, obok dawnych muz – Karen Elson, Carolyn Murphy, Amber Vallety i Shalom Harlow, które po raz pierwszy od ponad dekady wystąpiły wspólnie w pokazie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Moschino (@moschino)

Z kim pracowałeś przy filmie?

Przy scenografii pracowałem z Kristen Vallow, która od razu zrozumiała, w jakim kierunku chcę iść. Operator Todd Banhazl jest geniuszem. Nad choreografią czuwał Stephen Galloway.

Jakie elementy charakterystyczne dla Moschino pojawiły się w kolekcji?

„Żakiet przetrwania” Moschino przekształciłem w żakiet safari ze schowanymi w kieszeniach szczotką, małymi pęsetami, szminką i puderniczką – to jeden z moich ulubionych elementów kolekcji. Wiatrak na głowie Kirsty Hume jest zaś moim hołdem dla stworzonego przez Franco Moschino kapelusza w formie samolotu.

(Fot. Marco Ovando)

Twój pokaz nawiązuje do Hollywood. Czy jest jakiś film, który najlepiej definiuje ciebie jako osobę?

Często myślę, że jestem jak Pinokio. Chcę po prostu być prawdziwy, w tym co robi.

Co z wydarzeń, które miały miejsce w trudnym 2020 roku, możemy docenić?

Dużą przyjemność sprawiało mi dekorowanie domu i tworzenie aranżacji kwiatowych. Poza tym, maraton filmowy. Starałem się znaleźć radość we wszystkim.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Moschino (@moschino)

Jak stworzyć coś pięknego, niezależnie od okoliczności?

Mam do tego dar. W dzieciństwie zawsze starałem się, aby wszystko wyglądało olśniewająco, mimo że mieszkaliśmy na farmie. Żyłem w świecie fantazji i tak mi zostało do teraz.

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij