Znaleziono 0 artykułów
16.02.2021

Manikiur na 2021 rok: kryształy, nadruki i metaliczny frencz

16.02.2021
Billie Eilish i Rosalia (Fot. Matty Vogel & Zhamak Fullad)

Od rzeźbiarskich press-onów po metaliczne tipsy i zwierzęce nadruki – ulubione manikiurzystki gwiazd zapytaliśmy o ich wybrane trendy na sezon wiosna-lato 2021.

Holly Falcone

„Na paznokciach zobaczymy coraz więcej naklejek, takich jak te z mojego ulubionego salonu ManiMe. Innym ważnym trendem będą proste wzory, które sprawdzają się, gdy paznokcie rosną pomiędzy wizytami w salonie. Tradycyjny frencz z białymi końcówkami zamienimy na ten z metalicznymi, a kiedy salony w końcu się otworzą, popularność zyskają aksamitne paznokcie. To technika żelowa wykorzystująca magnes, który przyciąga cząsteczki do góry, aby stały się błyszczące i naśladowały wygląd aksamitu. Podobny efekt można uzyskać w domu za pomocą delikatnego lakieru z brokatem”.

Juan Alvear, czyli Nails by Juan

„Rok 2020 popchnął ludzi do wypróbowania press-onów. Spodziewam się, że ten trend będzie się utrzymywał. Jest to ekscytujący pomysł, by rozpocząć kolekcję paznokci wielokrotnego użytku, które pasują do różnych nastrojów i schematów kolorystycznych. To także oszczędność pieniędzy. Myślę, że zobaczymy o wiele więcej niestandardowych stylizacji, bo przez pandemię zyskaliśmy czas na eksperymenty. Coraz więcej osób zgłasza się do mnie na indywidualne spotkania (zgodnie z lokalnymi ograniczeniami Covid-19), dzięki którym mamy burze mózgów dotyczące kolorów, tekstur i wykończeń. Ludzie pytają o wszystko, o co wstydzą się normalnie zapytać w salonie”.

Park Eunkyung, czyli Unistella

„Mam nadzieję, że unikalne stylizacje, takie jak kraciaste wzory, wciąż będą modne. W pracy chciałam wprowadzić ideę zrównoważonego rozwoju także do sztuki paznokci, więc zaczęłam poddawać recyklingowi różne rzeczy, które mogłam do nich przyczepić: koraliki, tkaniny czy kawałki plastikowych butelek po wodzie”.

Kro Vargas, czyli Krocaine

„Jednym z najszybciej rozwijających się trendów jest obecnie airbrush nail art. Drugim – mieszanie i dopasowywanie. Trudno jest wybrać tylko jeden wzór, a w tego typu stylizacji możesz mieć wszystkiego po trochu”.

Sojin Oh, czyli Soji Nails

„W czasie lockdownu mogliśmy trochę poeksperymentować. Będąc przez większość czasu w domu, nie musieliśmy mieć naturalnych lub neutralnie pomalowanych paznokci. Widziałam bardzo dużo inspiracji stylizacją 3D i mam nadzieję, że to się utrzyma. W tym roku zobaczymy też więcej spiczastych paznokci, takich, jakie kocha Cardi B, a także paznokci akwariowych, które są tak fascynujące, że nie sposób na nie nie patrzeć”.

Sarah Nguyen aka Chrmd by Sarah

„Zwierzęce nadruki będą przeżywały wielki powrót – od wzorów krokodyla i lamparta po zebrę i żyrafę. Tak samo będzie z klejnotami i błyszczącymi dodatkami do paznokci, które cały czas utrzymują się w najgorętszych trendach. Możliwości się nieograniczone!”

Sylvie Macmillan

„Wygląda na to, że rok 2021 będzie kolejnym trudnym rokiem dla salonów, co może oznaczać, że na Instagramie nie znajdziemy zbyt wielu świeżych inspiracji paznokciowych. Mam jednak nadzieję, że dzięki temu ludzie odkryją, co tak naprawdę podoba im się najbardziej, bez względu na panujące trendy”.

Mei Kawajiri, czyli Nails by Mei

„Paznokciowy kolaż będzie w tym roku bardzo popularny. Osobiście go uwielbiam, a z takimi paznokciami czuję się lepiej niż z jakimikolwiek akcesoriami. Pamiętajcie, że szalone paznokcie świetnie wyróżniają się przy prostych ubraniach!”

Natasha Blake aka Fuego Nails

„Jedno słowo: snakeskin. Uwielbiam ten styl, ponieważ jest prosty, a zwraca uwagę. Możemy eksperymentować z różnymi kolorami, nadając paznokciom realistyczny wygląd skóry węża i krokodyla lub tworząc trójkolorowy zestaw. Inną fajną i nowoczesną metodą w stylizacji jest kocie oko, w którym wykorzystujemy magnesy i cząsteczki żelaza, by uzyskać olśniewający i intensywny efekt”.

Pebbles Aikens aka Pebbles Nails

„Wzory widoczne na ubraniach i przedmiotach codziennego użytku będą wpływały na paznokciowe trendy. Widziałam wiele pięknych obrazów i grafik, takich jak prace Faith Ringgold, Günthera Förga i Jeffa Koonsa, które zostały odzwierciedlone na paznokciach. To dowód na to, że kreatywność nie zna granic”. 

Rebecca Jade Wilson

„Moim ulubionym trendem na ten rok jest neutralność z czarnymi akcentami. Ludzie poświęcają coraz więcej czasu na dbanie o zdrowie paznokci, co nieuchronnie prowadzi do wzrostu popularności bardziej naturalnego manikiuru. Dla tych, którzy czekają na powrót do dłuższych i bardziej szalonych wersji, trend na jaskrawe kolory i przyciągające wzrok zdobienia również będzie obecny”.

Marian Newman

„Choć raz zgadzam się z wyborem koloru roku Pantone: jaskrawą żółcią w połączeniu z gołębią szarością. Jest to piękny, słoneczny i pełen nadziei kolor, którego wszyscy potrzebujemy, aby rozjaśnić nasze życie, gdy zbliża się wiosna. Tym, którzy kochają ulepszenia, proponuję kryształowe paznokcie. Można je stworzyć za pomocą specjalnych akcesoriów lub końcówek dostępnych w drogeriach”.

 

Yukie Natori, czyli Yukie Beauty Spa

„Lustrzane paznokcie z delikatnym połyskiem są modne od kilku lat. Tegorocznym trendem będzie zastosowanie zaawansowanych technik, w których lustrzanym, metalicznym lakierem będziemy rysowali linie i tworzyli nowoczesne frencze. Poza tym, wraz z nadejściem wiosny, popularne będą najróżniejsze kombinacje pastelowych kolorów i wzorów”.

 

Tish Weinstock
Proszę czekać..
Zamknij