Znaleziono 0 artykułów
04.05.2021

Retrogradacja Merkurego: korzyści i zagrożenia

04.05.2021
(Fot. Zoe Ghertner / Art Partner)

Druga w tym roku retrogradacja Merkurego rozpocznie się 29 maja i potrwa do 22 czerwca. Nie walcz wtedy z chaosem! Dając się ponieść kosmicznym siłom, ustalisz dla siebie nowy porządek. 

Retrogradacja Merkurego to tak naprawdę iluzja optyczna. Wydaje nam się, że Merkury zmienia kierunek i zaczyna się cofać na niebie. W rzeczywistości planeta rusza się zdecydowanie wolniej od Ziemi. Zjawisko to ma zazwyczaj miejsce trzy lub cztery razy w roku.

Wbrew powszechnemu przekonaniu retrogradacja Merkurego wcale nie jest takim złym czasem w roku. Możemy wtedy lepiej zrozumieć doświadczenia z przeszłości i zaplanować przyszłość.

Chociaż retrogradacja zaczyna się 29 maja i potrwa do 22 czerwca w znaku Bliźniąt (którymi włada właśnie Merkury), jej cień rozpocznie się już 14 maja, podczas gdy cień po retrogradacji potrwa dwa tygodnie, od 22 maja do 7 lipca. To właśnie w tym czasie możesz spodziewać się największych życiowych turbulencji.

A jak sprawić, by retrogradacja zadziałała na naszą korzyść?

Baran

Zwróć uwagę na sposób, w jaki wyrażasz uczucia, zanim poczujesz się niezrozumiana przez grono najbliższych. Twój asertywny sposób komunikacji potrzebuje złagodzenia. Kiedy zaczniesz spokojnie rozmawiać o emocjach, unikniesz konfliktu.

Byk

Dostaniesz kuszącą propozycję, która pozwoli ci szybko się wzbogacić. Pamiętaj, aby kilka razy sprawdzić umowę przed podpisaniem. Z zamieszczonych drobnym drukiem informacji mogą wyniknąć problemy. Jeśli to możliwe, poproś przyjaciółkę o przejrzenie umowy przed podjęciem decyzji.

Bliźnięta

Możesz czuć się lekko przytłoczony niedokończonymi sprawami. Znalezienie wyjścia z sytuacji może okazać się bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Złap oddech i stwórz zwięzły plan działania.

Rak

Niezależnie od tego, jak bardzo próbujesz uciec od przeszłości, dawne wydarzenia prędzej czy później cię dogonią. Leczenie starych ran będzie trudne, ale nie niewykonalne. Bądź dla siebie uprzejma i łagodna, a w razie potrzeby dodatkowej pomocy lub wsparcia daj innym sobie pomóc.

Lew

Choć słyniesz z przywódczych zapędów, w najbliższych dniach odsuniesz się od znajomych. Skupisz energię na sobie. Potem spotkania z najbliższymi powrócą. 

Panna

Wciąż czekasz na awans. Zanim całkowicie zrezygnujesz z aspiracji zawodowych, skup się na rozważeniu ścieżek rozwoju, które byłyby dla ciebie na tę chwilę dostępne. Daj sobie jeszcze trochę czasu.

Waga

Czy jest jakiś temat, który zawsze chciałaś zgłębić? Nowe zadanie da ci radość, rozwinie i pobudzi do działania. Wykorzystasz tę okazję do poznania osób o podobnych zainteresowaniach i poglądach.

Skorpion

Twoja niezawodna intuicja może tym razem nie do końca się sprawdzać. Jeśli nie czujesz się dobrze w jakiejś relacji lub sytuacji, najlepiej będzie, jeśli nabierzesz trochę dystansu. Będzie to możliwe tylko wtedy, jeśli nie będziesz spieszyć się z przeprocesowaniem wszystkich informacji.

Strzelec

Przygotuj się na powrót do przeszłości. Może spotkasz dawną miłość? Jeśli nie zdecydujesz się na spotkanie, możesz obserwować poczynania starych znajomych w mediach społecznościowych.

Koziorożec

Wykorzystaj ten czas na myślenie o przyszłości. Niektóre z planów muszą ulec zmianie. Wprowadzenie zmian nie będzie trudne. Podczas reorganizacji celów zdasz sobie sprawę z tego, że wdrożenie ich w życie jest łatwiejsze, niż sądziłaś. 

Wodnik

Powróci kreatywny projekt, o którym dawno zapomniałaś. Wykorzystaj to. Znalezienie inspiracji pozwoli ci stać się najlepszą wersją siebie. Podążaj za głosem serca.

Ryby

Remont mieszkania może wydawać się trudnym zadaniem, ale w trakcie retrogradacji Merkurego możesz dokonać niewielkich zmian, które poprawią ci humor. Zacznij od małych modyfikacji, takich jak zakup nowych roślin czy poduszek, które nadadzą wnętrzu charakteru.

Lisa Stardust
Proszę czekać..
Zamknij