Znaleziono 0 artykułów
05.06.2021

Sukienka lata 2021: Bufki, objętość i upcykling

05.06.2021
(Fot. Dzięki uprzejmości Taylor Dorry)

Amerykanka Taylor Dorry projektuje sukienki babydoll uszyte z materiałów z recyklingu. Kreacje godne współczesnej księżniczki chcemy nosić na pierwsze imprezy po lockdownie.

– Gdy dorastasz na Florydzie, moda nie należy do najważniejszych spraw w twoim życiu – mówi 33-letnia projektantka Taylor Dorry. – Nie zawsze byłam dumna z tego, że stąd pochodzę. Z wiekiem zaczynam rozumieć, że morskie klimaty i plażowe looki mogą być interpretowane w ciekawy sposób. Tłem do połączenia na Zoomie jest wieszak pełen sukienek babydoll. Każda z nich została ręcznie wykonana z materiałów z recyklingu. Dorry urodziła się i wychowała w nadmorskim Hollywood (na Florydzie, nie w Kalifornii). Wszystkie jej projekty robią zawrotną karierę w mediach społecznościowych.

(Fot. Dzięki uprzejmości Taylor Dorry)

Taylor Dorry: Droga do sukcesu

Dorry przez lata ukrywała miłość do mody, zainteresowanie kierując w stronę politologii. Równocześnie gromadziła ubrania vintage. Z czasem  przeniosła się do Miami, by pracować jako asystentka stylistki. – Rzeczy, które podobały mi się najbardziej, wywoływały nostalgię. Przypominałam sobie, jak w dzieciństwie przymierzałam ubrania mamy – opowiada projektantka. – Chciałam odtworzyć dziewczęcość, którą z wiekiem tracimy. Od pierwszego dnia w szkole projektowania dokładnie wiedziałam, czego chcę się nauczyć: tworzenia objętości i szycia bufiastych rękawów – dodaje.

(Fot. Dzięki uprzejmości Taylor Dorry)

W maju 2020 roku gotowy był już jej sklep internetowy. Jedną z pierwszych osób, które pokazały się w kreacjach Dorry, była aktorka Zaina Miuccia. Fankami są również artystka Chloe Wise, piosenkarka Lou Doillon, fotografka Bella Newman oraz modelka Fiffany Luu.

(Fot. Dzięki uprzejmości Taylor Dorry)

Jak powstają sukienki? 

Dorry nie uznaje półśrodków. Do stworzenia sukienki „Sophia” potrzebne jest ok. 4,5 m tkaniny vintage. W kolekcji znajduje się też sukienka „Lola” o kształcie dzwonka, która wymaga użycia 5,5 m materiał. „Dziś dostałam około 8 tys. zapytań o moją sukienkę” – napisała Miuccia na Instagramie. 

Teraz Dorry chce stworzyć kolekcję kapsułową, w której znajdą się niepowtarzalne ubrania oraz linia odzieży pochodzącej ze zrównoważonych i organicznych źródeł. Możemy spodziewać się luźnych sukienek i jednoczęściowego kombinezonu.

Julia Hobbs
Proszę czekać..
Zamknij