Znaleziono 0 artykułów
02.08.2021

Timothée Chalamet. Co wiadomo o jego roli w nowym filmie Wesa Andersona

02.08.2021
Fot. materiały prasowe

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Na Festiwalu Filmowym w Cannes odbyła się premiera najnowszego filmu Wesa Andersona, a fani Timmy’ego na całym świecie czekali z zapartym tchem. Jak dużo czasu spędza na ekranie? I czy on naprawdę się rozbiera? „Vogue” ujawnia wszystkie sekrety.

Minęło prawie 18 miesięcy od czasu, gdy „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” („The French Dispatch”) Wesa Andersona miał mieć światową premierę na festiwalu w Cannes. 12 lipca 2021 r. widzowie mogli wreszcie obejrzeć najnowszy projekt amerykańskiego twórcy. To film o pisarzach tworzących w fikcyjnym francuskim mieście Ennui-sur-Blasé magazyn literacki w stylu „New Yorkera”. Po raz pierwszy Anderson współpracuje z ulubieńcem wielkiego ekranu Timothée’em Chalametem. Razem przeszli w Cannes po czerwonym dywanie, obok reszty gwiazdorskiej obsady, w tym Tildy Swinton, Benicio del Toro, Billa Murraya i Adriena Brody’ego.

Fot. materiały prasowe

Możemy odpowiedzieć na pytania, które nurtują fanów Chalameta: Ile czasu aktor spędza na ekranie? Co trzeba wiedzieć o jego roli? I czy, jak mówią plotki, rozbierze się po raz pierwszy od czasu swojej przełomowej roli w filmie „Tamte dni, tamte noce” z 2017 r.?

Timothée Chalamet: Kim jest w nowym filmie Wesa Andersona

Film „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” jest sformatowany jak artykuły w czasopiśmie: krótkie odcinki zastępują nadrzędną narrację. Wielu bohaterów powraca przez cały film, kilkoro pojawia się w pojedynczych epizodach. Timothée Chalamet, niestety, jest jednym z nich. Widzimy go na ekranie nie dłużej niż przez 20 minut.

Fot. materiały prasowe

Jego historię opowiada drugi rozdział zatytułowany „Revisions to a Manifesto”, w którym jedna z felietonistek magazynu, grana przez Frances McDormand, Lucinda Krementz – rejestruje anarchistyczną rebelię studencką w Ennui-sur-Blasé. Zeffirelli, dziko owłosiony, palący papierosy chłopiec w centrum rewolucji, to właśnie Chalamet.

Zeffirelli jest przywódcą ruchu wyzwoleńczego, który planuje stworzyć utopijne społeczeństwo. Lucinda musi mu wprawdzie pomagać w pisaniu manifestu, ale zapowiada się na bystrego lidera. Ma w sobie arogancję, urok młodości i charyzmę. Poza tym bardzo dobrze gra w szachy.

Fot. materiały prasowe

Czy Timothée Chalamet rozbiera się u Andersona?

Odkąd w zeszłym roku film otrzymał amerykańską kategorię „R”, oznaczającą, że osoby poniżej 17. roku życia mogą go oglądać tylko w towarzystwie dorosłych, fani mają nadzieję, że zobaczą Chalameta. Tym bardziej że w zwiastunie i na plakacie pokazuje się w wannie.

Zobaczą i nie zobaczą. Istotnie, wyskakuje z wanny, by pokazać Lucindzie manifest. Intymne części ciała osłania.

Fot. materiały prasowe

Frances McDormand i inne ekranowe partnerki Timothée'ego Chalameta

Chalametowi na ekranie partnerują wspaniałe aktorki. Przede wszystkim Frances McDormand – laureatka Oscara za rolę w filmie „Nomadland” z 2020 r. Jego dziewczynę Juliette gra francusko-algierska aktorka Lyna Khoudri. Wśród młodych aktywistów niewielu się odzywa. Na uwagę zasługuje Mohamed Belhadjine w roli najbliższego kumpla Zeffirelliego.

Fot. materiały prasowe

Timothée Chalamet w filmie Wesa Andersona mówi po angielsku

Akcja „Kuriera francuskiego z Liberty, Kansas Evening Sun” osadzona jest we Francji, ale aktorki i aktorzy rozmawiają po angielsku. Może to rozczarować fanów, którzy mieli nadzieję, że usłyszą Timothée’ego Chalameta – częściowo Francuza – mówiącego po francusku (jak w 2019 r. w „Królu”). U Wesa Andersona jest Amerykaninem i mówi po angielsku, nawet gdy Juliette mówi do niego po francusku.

Fot. materiały prasowe

Nowy film Wesa Andersona ma szansę na Oscary

Może się wydawać, że jest o wiele za wcześnie, aby mówić o nagrodach w 2022 r., ale nie zdziwimy się, jeśli „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” zgarnie kilka statuetek, gdy nadejdzie czas.

Chalameta zobaczymy wkrótce również w epickiej „Diunie” w reżyserii Denisa Villeneuve’a, której premiera odbędzie się we wrześniu na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Film Andersona, który ma wszechstronny zespół przed i za kamerą, będzie miał amerykańską premierę w październiku podczas New York Film Festival.

Chwilę to trwało, ale czas Chalameta, by po raz kolejny zabłysnąć, w końcu nadchodzi.

Douglas Greenwood
Proszę czekać..
Zamknij