Znaleziono 0 artykułów
06.02.2021

Trendy k-beauty na 2021 rok

06.02.2021
Fot. Peter Ash Lee/Art Partner

W tym roku coraz prostsza koreańska pielęgnacja opiera się na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego z naciskiem na właściwości przeciwzapalne.

Śluz ślimaka, jad pszczeli i efekt szklanej cery to tylko niektóre z trendów w urodzie, które narodziły się w Korei Południowej w ciągu ostatnich pięciu lat. Niezależnie od tego, czy decydujesz się wziąć kąpiel w oślim mleku (działające odmładzająco na skórę dzięki zawartemu w nim białku i kwasom tłuszczowym), czy nakładasz na twarz cotygodniową maseczkę, rynek k-beauty otacza nas z każdej strony. Według badań przeprowadzonych przez Allied Market Research szacuje się, że do 2026 roku jego wartość osiągnie 15 mld funtów. Jak mówi Jenni Middleton, dyrektor urody WGSN: – W czasie pandemii konsumenci zaczęli częściej wyszukiwać hasła związane z k-beauty w poszukiwaniu innowacyjnych produktów, które mogą wdrożyć do swojej pielęgnacji.

Aby dowiedzieć się więcej o najpopularniejszych trendach k-beauty w 2021 roku, porozmawialiśmy z ekspertami specjalizującymi się w pielęgnacji skóry.

Charlotte Cho, założycielka Soko Glam

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SOKO GLAM (@sokoglam)

1. Składniki hanbag

W głęboko zakorzenionej tradycji hanbag znajdziemy tradycyjne ziołowe składniki używane w koreańskich lekach. Żeń-szeń, pstrolitka sercowata, lotos indyjski i rehmannia mają właściwości odmładzające, przeciwzapalne i regenerujące.

2. Wykorzystanie kwasów

Coraz więcej produktów k-beauty zawiera kwasy. Kluczowa jest jednak ich zawartość, jako że nadmiar może podrażnić skórę, a niedobór nie przynieść żadnych rezultatów. Zawsze pamiętaj więc o zachowaniu balansu kwasów AHA i BHA (kwasy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego) w celu delikatnego złuszczenia martwego naskórka i wygładzenia tekstury skóry.

3. Olej z nasion marchwi

Choć olej z nasion marchwi używany jest w k-beauty od ponad 10 lat, wciąż pozostaje jednym z najbardziej niedocenianych składników. Zawiera witaminę A i jest świetnym antyoksydantem. Ma także działanie odmładzające, przeciwgrzybicze, antybakteryjne i przeciwzapalne – to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce ożywić i rozświetlić cerę.

4. Retinol dla skóry wrażliwej

Charakterystyczne dla k-beauty podejście stawiające zdrową cerę na pierwszym miejscu nie przeminie w 2021 roku, zwłaszcza że obecnie tak ważne jest dbanie o siebie i pielęgnacja skóry. Silnie działające przeciwstarzeniowo właściwości retinolu nie podlegają żadnej wątpliwości, jednak w przypadku k-beauty jest on mniej stężony, dzięki czemu nasza skóra jest zdrowsza i mniej podrażniona.

Coco Park, założycielka The Beauty Wolf i współautorka Sekrety koreańskiego piękna. Przewodnik po pielęgnacji i makijażu (Wydawnictwo Quello, 2019) 

5. Wąkrotka azjatycka

2021 nie jest rokiem eksperymentów i chwilowych trendów, a raczej należy korzystać z tego, co zostało już wcześniej sprawdzone i przetestowane – z naciskiem na nawilżenie skóry. Wąkrotka azjatycka (rosnące w Azji ziele mające właściwości przeciwzapalne) jest obecnie jednym z największych hitów k-beauty. W związku ze spowodowanym pandemią długotrwałym stresem i uciążliwym maskne, ukojenie podrażnionej skóry wydaje się jednym z priorytetów większości konsumentów. Wąkrotka jest składnikiem, który powinien znaleźć się w pielęgnacyjnej rutynie każdego z nas.

Elisa Lee, założycielka Dot Dot Skin

6. Naturalny skład

Coraz więcej marek zaczyna stawiać na produkty niezawierające substancji chemicznych ani żadnych sztucznych zapachów i składników. Łagodnego działania dodają także składniki pochodzenia roślinnego, przez co wiele firm staje się całkowicie wegańskich. Konsumenci nigdy wcześniej nie byli tak świadomi produktów, które nakładają na skórę.

Sarah Oh, założycielka Oh My Gloss! 

7. Pre-, pro- i postbiotyki

W tym roku znacząco na popularności zyskują marki stawiające na dobre samopoczucie, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Przykładowo firmy skupiają się na pre-, pro- i postbiotykach, przyjaznej dla mikrobiomów pielęgnacji skóry i suplementach, które przynoszą korzyści nie tylko naszej cerze, ale też pozytywnie wpływają na nas od środka.

K-beauty odnotuje w najbliższej przyszłości zmianę w kierunku bardziej holistycznego podejścia, łączącego pielęgnację z naszym zdrowiem wewnętrznym. Sama biorę probiotyki zapobiegające atakom egzemy, najbardziej lubię produkty k-beauty wykorzystujące sfermentowane składniki. Jednym z moich ulubieńców jest 107, który bazuje na siedmio- i dziesięcioletnim occie, który dobrze wpływa na jelita. Wyśmienicie smakuje w połączeniu z miodem!

Soo Joo Park / Fot. Christian Vierig/Getty Images)

Jude Chao, założycielka Fifty Shades of Snail i autorka Skin Care for Your Soul (Mango, 2021)

8. Elastyczny minimalizm

Jesteśmy już zmęczeni 10-etapową koreańską rutyną pielęgnacyjną. W odpowiedzi na to powstała „dieta na piękną cerę” (wymagająca mniejszej liczby kroków i produktów), która okazała się jednak zbyt restrykcyjna dla oczekujących lepszych efektów.

Elastyczny minimalizm skupia się na prostych liniach produktów, które sprawią, że twoja pielęgnacja stanie się łatwiejsza. Pojedyncze kosmetyki o prostym składzie zyskują dzięki dużej koncentracji głównego składnika.

Alicia Yoon, założycielka Peach & Lily

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Peach & Lily (@peachandlily)

9. Domowy relaks

Pielęgnacja ma jeden kluczowy cel – musi działać i przynosić efekty. Sama spodziewam się szybkiego wzrostu popularności produktów zapewniających odprężenie, wprawiających w stan medytacji i pozwalających poczuć się jak w domowym spa. Takich, które pozwolą przenieść się mentalnie i emocjonalnie w zupełnie inne miejsce.

Sarah Lee i Christine Chang, współzałożycielki Glow Recipe

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Glow Recipe (@glowrecipe)

10. Hybrydowa pielęgnacja

Zaczynamy obserwować trend na skipcare, w którym nacisk kładzie się na prostą pielęgnację. W związku z tym na rynku pojawi się więcej skuteczniejszych i bardziej uniwersalnych produktów – lubię nazywać to pielęgnacją hybrydową.

11. Detoksykacja skóry i wzmocnienie bariery ochronnej

Myśl głosząca, że „skóra jest zwierciadłem naszego stanu psychicznego”, pochodzi właśnie z Korei i często powtarzała mi ją moja mama, gdy dorastałam. Możemy spodziewać się więcej produktów zawierających składniki wzmacniające barierę ochronną skóry i podnoszące odporność, takie jak grzyby, czy oczyszczające z toksycznych substancji zioła, np. bylica i imbir. Powrócą również ceramidy, które tworząc ochronną warstwę, chronią skórę przed utratą jędrności i widocznymi zmianami skórnymi.

12. Pielęgnacja ciała

W Korei wiele rytuałów związanych z pielęgnacją ciała związanych jest z kulturą łaźni, w których zabiegi na twarz i ciało wykonywane są przy użyciu mleka, zielonej herbaty i probiotyków. Dbanie o siebie nabrało nowego znaczenia, dlatego spodziewamy się, że od teraz pielęgnacja będzie uwzględniała całe nasze ciało, od stóp do głów.

Tish Weinstock
Proszę czekać..
Zamknij