Znaleziono 0 artykułów
13.01.2021

W biurze u Jacquemusa

13.01.2021
(Fot. Getty Images)

Francuski projektant Simon Porte Jacquemus po raz pierwszy pokazał na Instagramie zdjęcia swojego paryskiego biura, które koresponduje estetyką z jego projektami z wybiegów.

Simon Porte Jacquemus nowoczesnym podejściem do mody zdobył serca miłośniczek minimalizmu. Wnętrza jego paryskiego biura są podobne do kolekcji marki Jacquemus – funkcjonalne, proste, wyrafinowane. 

Na oficjalnym Instagramie Jacquemusa pokazano zdjęcia miejsca, w którym powstają ikoniczne projekty Francuza. Łączące nowoczesność z klasyczną historią budynku paryskie biuro zostało stworzone w duchu modernizmu, a kolorami dominującymi – podobnie jak w ostatniej kolekcji Jacquemusa na sezon wiosna-lato 2021 – są biel, beże, brązy, szarości i czernie, połączone we wnętrzach z wieloma odcieniami drewna i metalem.

Przestrzeń obfituje w odniesienia do lat 60. i 70., co zauważalne jest w szczególności w meblach, przypominających kultowe projekty Maria Belliniego, Marcela Breuera i De Sede. Na moodboardzie Francuza z pewnością znalazły się też prace mistrzów niemieckiej architektury modernistycznej. Internauci zauważają kilka podobieństw do wnętrz z Haus am Rupenhorn  - willi zaprojektowanej w 1929 roku przez Hansa Luckhardta, Wassilego Luckhardta and Alfonsa Ankera.

 

Anna Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij