Znaleziono 0 artykułów
26.09.2019

W pałacu wersalskim powstanie luksusowy hotel

26.09.2019
Pałac w Wersalu (Fot. DeAgostini/Getty Images)

Airelles Château de Versailles zostanie otwarty już tej wiosny. Goszcząc w pałacowych komnatach, będzie można poczuć się po królewsku.

Pałac w Wersalu to jeden z najsłynniejszych symboli Francji. Położony nieopodal Paryża kompleks barokowych budynków i zjawiskowych ogrodów odwiedza rocznie siedem milionów turystów z całego świata. Teraz goście będą mogli zatrzymać się tutaj na dłużej. Wiosną przyszłego roku zostanie otwarty Airelles Château de Versailles, pierwszy luksusowy hotel znajdujący się na terenie królewskiej posiadłości. 

Choć właściciele hotelu na razie nie ujawniają wielu szczegółów dotyczących projektu, to już wiadomo, że do dyspozycji gości będzie 14 pokoi, utrzymanych w XVIII-wiecznej estetyce. Za koncepcję wizualną odpowiada francuski architekt i projektant wnętrz, Christophe Tollemer. Na terenie Airelles Château de Versailles znajdą się również prywatne spa oraz restauracja prowadzona przez Alaina Ducasse’a — jednego z dwóch szefów kuchni na świecie, którzy mogą pochwalić się aż 21 gwiazdkami Michelina. Goście będą mieli również ekskluzywny dostęp do wszystkich atrakcji Pałacu w Wersalu, w tym ozdobnych tarasów i malowniczych ogrodów. 

Fot. VCG Wilson/Corbis via Getty Images

Podczas wizyty w Paryżu warto poświęcić dzień na wizytę w pałacu wersalskim. Barokowy symbol monarchii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaprojektowali architekci królewscy Louis Le Vau i Jules Hardouin-Mansart. W królewskiej rezydencji znajduje się aż 700 pomieszczeń, z których jedynie 120 zostało udostępnionych szerszej publiczności. Bogato zdobione wnętrza zaprojektował Charles Le Brun, a zjawiskowe ogrody André Le Nôtre.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij