Znaleziono 0 artykułów
01.07.2020

Wedel, Omenaa Foundation i Empik wspierają edukację

01.07.2020
Plakat Jana Kallwejta (Fot. materiały prasowe)

W ramach akcji charytatywnej „Każdy plakat pomaga” od 25 czerwca można kupować limitowane plakaty autorstwa Jana Kallwejta. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zakup komputerów do polskich domów dziecka.

E.Wedel, Omenaa Foundation i Empik wspierają edukację najmłodszych. Chcą pomóc uczniom z domów dziecka, którzy podczas pandemii nie mieli dostępu do normalnego nauczania. – Od połowy marca moja fundacja wsparła kilkadziesiąt domów dziecka oraz rodzin zastępczych dostarczając im blisko 300 komputerów i laptopów. Choć rok szkolny się skończył prośby o pomoc otrzymujemy nadal, stąd pomysł na akcję „#Każdy plakat pomaga”. Mam nadzieję, że plakaty z charytatywnym przesłaniem spodobają się i będziemy mogli pomóc kolejnym, potrzebującym dzieciom – opowiada Omenaa Mensah założycielka fundacji Omenaa Foundation. Empik przygotował platformę sprzedażową dla plakatów, a E.Wedel podjął współpracę z cenionym ilustratorem, Janem Kallwejtem. Z kolei Omenaa Foundation zajmie się zakupem laptopów dla dzieci.

Jesteśmy pewni, że wykształcenie jest trampoliną do szczęścia i dobrego życia. Dlatego wspólnie z Omenaa Foundation oraz marką Empik dążymy do tego, aby każde dziecko miało możliwość edukacji zdalnej. Już dziś chcemy jak najlepiej przygotować wychowanków domów dziecka na powrót do nauki we wrześniu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, dzięki której możemy przyczynić się do lepszego jutra młodego pokolenia – mówi Dominika Igielińska, Junior Branded Content Manager w E.Wedel.

To kolejna inicjatywa marek, która wspiera dzieci w potrzebie. Od 2018 roku E.Wedel i Omenaa Mensah działają na rzecz budowania szkół w Ghanie. Z kolei E.Wedel regularnie współpracuje z cenionymi artystami, m.in. Leonetto Capiello, Mają Berezowską, Zofią Stryjeńską czy Karolem Śliwką.

Limitowana kolekcja plakatów przedstawia sześć różnych prac, związanych zarówno z marką E.Wedel, jak i działalnością Omenaa Foundation. Wśród nich m.in.: „Chłopiec na zebrze”, „Sekret ziarna z Ghany”, czy „Czekoladowa Warszawa - w blasku słońca”. Dostępne są w trzech formatach, a ceny zaczynają się od 43,99 zł. Plakaty można kupić na platformie Empiku.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij