Znaleziono 0 artykułów
31.03.2020

Wirtualny spacer po ogrodzie Moneta

31.03.2020
Ogród Claudea Moneta w Giverny (Fot. Getty Images)

Fundacja Claude Monet uruchomiła w sieci oprowadzanie po letniej rezydencji i ogrodach impresjonisty w Giverny.

W 1883 roku urodzony w Paryżu impresjonista zamieszkał w Giverny. Wiejska posiadłość i wielki ogród miały być lekarstwem na depresję spowodowaną utratą żony i problemami finansowymi. Przez ponad 40 lat stanowiły źródło nieustannej inspiracji dla malarza. W swojej twórczości przedstawiał świat natury w żywym stylu, inspirując się grą światła albo odbiciem chmur na wodzie.

Ogród w Giverny był tematem wielu obrazów Moneta (Fot. Leemage/Corbis via Getty Images)

Dzięki wirtualnemu oprowadzaniu po posiadłości i ogrodach Moneta, zwiedzający mogą podziwiać łąkę usłaną tysiącami żonkili, tulipanów, narcyzów, irysów czy peonii. Co więcej, główną ścieżkę w ogrodzie Clos Normand wyścielają róże i nasturcje. By zrozumieć proces myślowy impresjonisty, zwiedzający mogą także przyjrzeć się zastosowaniu odpowiedniej perspektywy, w której to dom zajmuje centralną pozycję, a obszary zacienione przykuwają szczególną uwagę.

Miłośnik wodnych lilii dbał o swoją posiadłość aż do śmierci w grudniu 1926 roku. W ramach oprowadzania internauci mają możliwość obcowania również z jego intensywnie niebieską kuchnią, a także imponującą pracownią zaopatrzoną w reprodukcje jego najbardziej cenionych dzieł. 

Fundacja Claude Monet w Giverny, 84 rue Claude Monet 27620 Giverny, wirtualne oprowadzanie pod linkiem

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij