Znaleziono 0 artykułów
08.03.2019

WOŚP pobił rekord

08.03.2019
Jurek Owsiak ogłasza rekordowy wynik (Fot. Piotr Hukalo/East News)

Jurek Owsiak na konferencji prasowej ogłosił, że w tegorocznym finale zebrano prawie 176 milionów złotych.

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był naznaczony dramatycznymi wydarzeniami. 13 stycznia w Gdańsku podczas uroczystości finałowej śmiertelnie raniono prezydenta miasta, Pawła Adamowicza. W wyniku tego Jurek Owsiak zrezygnował z szefowania WOŚP-owi. Po licznych namowach, w reakcji na sprzeciw społeczny wobec jego decyzji, powrócił. 

WOŚP jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek. Pieniądze zbierali wolontariusze na ulicach polskich miast, pozyskiwano je w aukcjach, także z udziałem celebrytów, dokonywano wpłat internetowych (po raz pierwszy zebrano tak więcej niż w puszkach).

W tym roku zbierano pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Odbyły się też specjalne zbiórki. 19 stycznia na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza przeprowadzona wśród osób uczestniczących w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza. Równolegle trwała oddolna inicjatywa. „Dopełnienie puszki Prezydenta Pawła Adamowicza”, zapoczątkowane na Facebooku przez Patrycję Krzymińską, wsparło zakup sprzętu medycznego dla Gdańska.

Ostatecznie udało się zebrać rekordową sumę  175 938 717, 56 zł, czyli o  49 563 913 zł i 22 grosze niż w zeszłym roku. Tę radosną wiadomość Jurek Owsiak ogłosił dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Paweł, nic nie poszło na marne. To właśnie my Polacy pokazaliśmy, że nadal gramy i nie chcemy zmieniać żadnych zasad związanych z tym, jak się bawimy. Pokojowo – powiedział Owsiak.

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij