Znaleziono 0 artykułów
23.03.2020

WOŚP przekazuje 16 milionów złotych na walkę z koronawirusem

23.03.2020
(Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Jurek Owsiak poinformował na swoim Facebooku, że fundacja zakupiła 50 tysięcy kompletów odzieży ochronnej dla polskich lekarzy i personalu medycznego.

W związku z dalszym rozwojem, pandemii kolejne instytucje, marki i osoby publiczne deklarują wsparcie dla walki z wirusem. Do tej pory chęć działania wyrazili, m.in. międzynarodowi giganci, tacy jak LVMH, Kering, H&M i Zara, a lista gwiazd, które przekazują znaczące sumy na służbę zdrowia, stale rośnie. W akcję zaangażowały się również mniejsze, niezależne marki.

Swoją cegiełkę postanowiła dołożyć także Fundacja WOŚP. Na swoim fejsbukowym profilu Jurek Owsiak poinformował, że fundacja zamówiła 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB), na które składają się kombinezony, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki i inne niezbędne przybory dla polskich lekarzy i personelu medycznego. Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16 milionów złotych, a komplety odzieży ochronnej mają trafić do polskich szpitali w przeciągu kilkunastu dni. 

Owsiak poinformował również, że fundacja działa na rzecz usprawnienia testów na wykrywanie obecności wirusa. „Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany. Wielkie dzięki dla całej załogi, która podjęła się takiej pracy!” – napisał prezes fundacji. 

Podobne artykułyKoronawirus. Co trzeba wiedziećMaria Kowalczyk / nostressbeauty W ramach działań Fundacji WOŚP stworzono również fundusz interwencyjny dedykowany firmom, korporacjom i partnerom biznesowym, którzy chcieliby wspomóc walkę z koronawirusem. Fundusz ma na celu finansowanie kolejnych zakupów sprzętu oraz wyposażenia medycznego dla polskich placówek medycznych walczących z epidemią. Jak zaznaczono, Fundacja nie planuje uruchomienia zbiórki społecznej. Na tę chwilę fundusz oparty ma być wyłącznie na darowiznach firm.

W ubiegłym tygodniu Fundacja przeznaczyła blisko cztery miliony złotych na zakup 150 specjalistycznych łóżek szpitalnych na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Sprzęt ma zostać dostarczone do wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia szpitali do końca kwietnia. 

Jak zaznaczył Jurek Owsiak, w sumie Fundacja przeznaczyła już blisko 20 milionów złotych na walkę z epidemią.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij