Znaleziono 0 artykułów
13.04.2021

Gucci stworzy kolekcję z Balenciagą?

13.04.2021
Fot. Getty Images

Spekulacje na temat współpracy dwóch topowych marek wywołały niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Czy Gucci i Balenciaga wypuszczą wspólną kolekcję?

W tym tygodniu Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci, zaprezentuje nową kolekcję włoskiego domu mody. Szczegóły Arii są utrzymane w ścisłej tajemnicy. Znacznie większe poruszenie w świecie mody wzbudziła jednak inna informacja. W poniedziałek w mediach społecznościowych opublikowano tajemniczą wiadomość o rzekomej współpracy Michelego z Demną Gvasalią, dyrektorem kreatywnym Balenciagi. Jak napisano, ma być „asem w rękawie projektantów”, a patrząc na fakt, że obie marki należą do tej samej francuskiej spółki Kering, wspólna kolekcja może pojawić się już wkrótce.

Alessandro Michele i Demna Gvasalia / Fot. Getty Images

Alessandro Michele jest specem w nawiązywaniu gorących współprac, jak choćby ostatniej z The North Face. Według danych platformy sprzedażowej Lyst, w ciągu ostatnich trzech miesięcy Gucci niezmiennie zajmowało pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży online (co zawdzięcza także festiwalowi mody #GucciFest i Harry’emu Stylesowi na okładce amerykańskiego „Vogue’a”), a tuż za nim, na drugim miejscu, plasuje się właśnie Balenciaga. 

„Aria” będzie pierwszą kolekcją, którą Alessandro Michele zaprezentuje w 2021 roku, czyli roku stulecia Gucci. W zeszłym roku, w manifeście „Notes From the Silence”, Michele ujawnił, że tworzy „nowy kurs dla marki”, porzucając to, co nazwał „zużytym rytuałem sezonowości i pokazów”.

Gucci i Balenciaga nie skomentowały do tej pory informacji na temat wspólnej kolekcji.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij