Znaleziono 0 artykułów
26.07.2021

The Vampire’s Wife x Aleksandra Waliszewska: The Mitusia Collection

26.07.2021
Susie Cave, założycielka marki The Vampires Wife / Getty Images

Susie Cave, twórczyni marki The Vampire’s Wife, stworzyła kolekcję t-shirtów upamiętniających kotkę polskiej artystki Aleksandry Waliszewskiej. Nowe projekty prezentowane są w dniach, gdy wypada pełnia Księżyca. Do sprzedaży trafił szósty drop koszulek.

Aleksandra Waliszewska jest jedną z najbardziej intrygujących polskich malarek. W pracach przeplata elementy makabry z groteską. Dzieła artystki nawiązują do realnych traum, jak i scen z horrorów. Częstym tematem obrazów Waliszewskiej są zwierzęta. Wśród nich uwiecznia nieżyjącą już, ukochaną kotkę Mitusię.

– Czasami myślałam: „Już nic mi w życiu nie przyjdzie do głowy, co ja mam namalować” i wtedy przychodziła Mitusia ze swoją piękną buzią, patrzyła na mnie i wiedziałam, co będę malować. Mitusia była strasznie piękna; łatwiej jest kochać kota pięknego, jeszcze z dobrym charakterem – ona była była chodzącym dobrem – powiedziała Aleksandra Waliszewska w wywiadzie dla portalu Culture.pl.

Kotka miała konto na Facebooku. Później nadszedł czas na kolekcję koszulek z jej wizerunkiem.

– Od lat mój mąż (Nick Cave - przyp. red.) i ja jesteśmy zauroczeni twórczością wspaniałej polskiej artystki Aleksandry Waliszewskiej. Przez lata napisałam kilka postów na temat jej niepokojących prac. Stworzyliśmy kolekcję „The Mitusia Collection” na pamiątkę kociej towarzyszki i muzy Aleksandry, Mitusi – napisała Susie Cave na blogu.

W każdą pełnię Księżyca do sprzedaży trafia koszulka z nowym projektem. Wszystkie t-shirty dostępne są wyłącznie w sklepie internetowym The Vampire’s Wife.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij