Znaleziono 0 artykułów
08.06.2019

Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym sezonie „Wielkich kłamstewek”

08.06.2019
Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe/)

Już jutro premiera drugiego sezonu jednego z najczęściej dyskutowanych seriali ostatnich lat. Czego możemy się spodziewać po kolejnej odsłonie losów piątki z Monterey? Jedno jest pewne: w parze z sukcesem idą wysokie oczekiwana, a twórcy serialu dołożą wszelkich starań, by spełnić wymagania widzów. 

Meryl Streep dołączyła do obsady

Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe)

Jedna z największych legend kina wcieli się w rolę Mary Louise, matki Perry’ego, która przybyła do Monterey, by odkryć tajemnicę śmierci swojego syna. Streep opisała swoją rolę następująco: – Gram kogoś, kto boryka się z konsekwencjami błędów wychowawczych, które popełnił. Aktorka była fanką pierwszego sezonu serialu. Na panelu Television Critics Association oświadczyła, że jest „uzależniona” od „Wielkich kłamstewek”.

Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe)

Andrea Arnold w roli reżyserki

Angielska reżyserka („American Honey”, „Fish Tank”) i laureatka Oscara za najlepszy film krótkometrażowy w 2005 roku zastąpi Jeana Marca Vallée, który w drugim sezonie będzie pełnić rolę producenta wykonawczego. Według Davida E. Kelleya, scenarzysty serialu, Arnold potrafi wydobyć głębię emocjonalną z każdej z postaci. Możemy się więc spodziewać, że drugi sezon skupi się na doświadczeniach poszczególnych bohaterów, w większym stopniu niż na nadmiernym rozwinięciu akcji.

Piątka z Monterey powraca w pełnym składzie

Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe)

Widzowie będą w dalszym ciągu śledzić losy serialowych bohaterek granych przez Reese Witherspoon, Zoe Kravitz, Laurę Dern, Nicole Kidman i Shailene Woodley. Produkcja zagwarantowała aktorkom jeszcze lepsze warunki finansowe niż w poprzednim sezonie (wtedy Witherspoon i Kidman zarabiały między 250-350 tysięcy dolarów za odcinek) Teraz obie aktorki mogę liczyć na milion dolarów za odcinek.

Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe)

Nowe postacie

Poza gwiazdami z pierwszego sezonu, widzowie zobaczą też nowe twarze. Fani liczyli na to, że w role rodziców Bonnie (Zoe Kravitz) wcielą się prawdziwi rodzice aktorki: Lisa Bonet i Lenny Kravitz. W kwietniu 2018 roku „Hollywood Reporter” poinformował jednak, że nie takie rozwiązanie nie jest w planach. Mamę Bonnie zagra finalnie Crystal R. Fox, a Martin Howard jej ojca. Perry White (Alexander Skarsgård) najprawdopodobniej pojawi się w retrospekcjach. Aktor oznajmił, że nie wie, czy jego postać uszła z życiem. 

Jeszcze bardziej zagmatwana fabuła

Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe)

Akcja nowej serii skupi się na skutkach serialowego „kłamstwa”, a także zagłębi w temat traumy oraz przemocy w związku. Według HBO, w drugim sezonie „relacje [między bohaterami] się popsują, lojalność zostanie zaburzona oraz powstaną obrażenia emocjonalne i fizyczne”. Nicole Kidman zaleca, by widzowie nie porównywali pierwszego sezonu z drugim: – Drugi sezon to odrębna całość i chcielibyśmy, żeby tak był postrzegany.

Realizacja trzeciego sezonu stoi pod znakiem zapytania

Na panelu TCA, David E. Kelley oznajmił, że nie będzie trzeciego sezonu serialu. Twierdzi, że produkcja jest zadowolona zakończeniem drugiego i najprawdopodobniej nie chciałaby rozwijać wątków. Pozostaje w takim razie liczyć na to, że sukces skłoni producentów do zmiany zdania.

Iga Lis
Proszę czekać..
Zamknij