Znaleziono 0 artykułów
05.06.2023

Wystawa „Alchemia” Aleksandry Kujawskiej w Warsaw Mariott Hotel

05.06.2023
Wystawa „Alchemia” Aleksandry Kujawskiej w Warsaw Mariott Hotel (Fot. Materiały prasowe)

Wystawa „Alchemia” Aleksandry Kujawskiej inauguruje współpracę Hotelu Mariott i Galerii Sztuki Współczesnej Limited Edition. Projekt, który wystartował w kwietniu, promuje polskich artystów. Już 6 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy szklanych rzeźby Aleksandry Kujawskiej.

Szklane rzeźby Aleksandry Kujawskiej zostaną zaprezentowane w wyjątkowym miejscu w hotelu Mariott – świeżo odrestaurowanym apartamencie prezydenckim. Na 260 mkw. wypełnionych obiektami światowego designu dzieła polskiej artystki znalazły wymarzoną ekspozycję.

Aleksandra Kujawska jest rzeźbiarką i projektantką, która szczególnie upodobała sobie szkło. Jej szklane rzeźby znalazły się w zbiorach muzealnych oraz na wystawach stałych i czasowych w całej Polsce. Za granicą były prezentowane w renomowanych galeriach i na wystawach w Paryżu, Londynie, Mediolanie, Luksemburgu, Wenecji, Sofii, Dreźnie. Jej artystyczna praca ze szkłem została doceniona licznymi nagrodami, m.in. pierwszym miejscem w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Szkła „Szklana Improwizacja”, pierwszym miejscem w kategorii „Wizje” konkursu „Diament Meblarstwa” oraz wyróżnienia Must Have! na Łódź Design Festival w latach 2020, 2021 oraz 2023.

Wystawa „Alchemia” Aleksandry Kujawskiej w Warsaw Mariott Hotel (Fot. Materiały prasowe)

Partnerami wystawy „Alchemia” w Hotel Mariott zostały kultowe huty szkła: Huta Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oraz Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, które udostępniły artystce swoje piece, pracownie i zasoby. Aleksandra Kujawska tworzy także w Instytucie Szkła i Ceramiki w Hucie Krakowskiej, gdzie realizuje swoje zachwycające wizje.

Kiedy w hucie spoglądam w żar szklanej lawy, mam za każdym razem metafizyczne wręcz odczucie, że obcuję z żywą materią – opowiada o szkle Aleksandra Kujawska. – Szkło w płynnej postaci promieniuje, świeci, żyje. Jego uroda i magia zmienności stanu skupienia są niebywałe. Od drobiny kwarcowego piasku, poprzez fazę płynną do dowolnej formy stałej nadanej ludzką ręką. W stałym stanie skupienia przezroczyste lub opakowe, odbijające swoje wewnętrzne światy w nieskończoność. Kruche i delikatne. Mocne i wytrzymałe. Pełne kontrastów i sprzeczności. Fascynujące.

Wystawa „Alchemia” Aleksandry Kujawskiej w Warsaw Mariott Hotel (Fot. Materiały prasowe)

Wystawa „Alchemia” będzie miała także swoją wirtualną odsłonę. Dzięki nowym technologiom i współpracy z firmą Skan360 będziemy mieli możliwość obejrzeć ją w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Ekspozycja Aleksandry Kujawskiej we wnętrzach Apartamentu Prezydenckiego Hotelu Mariott potrwa od 6 czerwca do 30 września 2023 na stronie limitededition.pl.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij