Znaleziono 0 artykułów
18.12.2020

Wystawa „The Art of Banksy” w Polsce

18.12.2020
"Girl with Balloon", Banksy (Fot. Getty Images)

Prace tajemniczego artysty wraz z objazdową wystawą „The Art of Banksy. Without Limits” pojawią się na warszawskiej Pradze. „Girl with Balloon”, „Police Kids”, czy „Pulp Fiction” to jedynie trzy ze stu zgromadzonych dzieł.

Zdaje się, że nie ma osoby, która choć raz w życiu nie widziała muralu przedstawiającego dziewczynkę z czerwonym balonikiem w kształcie serca. A czy istnieje człowiek, który widział jego autora? „Nieuchwytny” i „enigmatyczny” to określenia wymawiane jednym tchem zaraz po pseudonimie Banksy. Ten artysta jest znany wszystkim, choć tak naprawdę nie zna go nikt.

Geniusz niebawem zawita w Polsce za sprawą objazdowej wystawy „The Art of Banksy. Without Limits”. Sto prac składających się na ekspozycję od 2016 roku krąży po całym świecie. Były prezentowane w Stambule, Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Kluż-Napoka, Budapeszcie, Toronto i Wiedniu. Przyszedł czas na Warszawę. Na Pradze Północ będziemy mogli zobaczyć instalacje, rzeźby, fotografie i specjalnie przygotowane szablony, wzorowane na tych, jakie używa mistrz graffiti. Prezentacji najsłynniejszych dzieł będzie towarzyszyć projekcja filmu dokumentalnego. – To wyjątkowe wydarzenie. Banksy poprzez sztukę trafia do wielu, nie tylko koneserów, ale także ulicznych przechodniów i co bardzo ważne, przemawia również do młodych ludzi – mówią organizatorzy.

Wystawa będzie dostępna od 12 lutego do 11 kwietnia 2021 roku w Centrum Praskim „Koneser” w Warszawie.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij