Znaleziono 0 artykułów
16.04.2020
Artykuł sponsorowany

Zainwestuj w to, co wieczne

16.04.2020
Komplet z kolekcji Midnight (Fot. materiały prasowe)

Wzbudza emocje, przywołuje wspomnienia, uwiecznia chwile. Piękna, bo ponadczasowa, szlachetna, choć oryginalna, bliska sercu. Biżuteria ofiarowana bliskiej osobie albo samej sobie to nie tylko drogocenny dodatek, ale także lokata kapitału. Bo to, co naprawdę wyjątkowe, nigdy nie traci na wartości. A taka właśnie jest szlachetna biżuteria YES.

W niespokojnych czasach skupiamy się na tym, co najważniejsze – relacjach z najbliższymi, dbaniu o innych ludzi, nieprzemijających wartościach. Warto teraz też pomyśleć pragmatycznie. Inwestujmy w przyszłość. Rozsądnie zarządzajmy swoimi finansami. Kupujmy rzeczy, które nie tracą na wartości. Wysoko na liście najpraktyczniejszych, ale i najpiękniejszych przedmiotów, które mogą stać się pewną lokatą kapitału nawet w niepewnych chwilach, są elementy biżuterii. Teraz nie warto na niej oszczędzać. Ta ozdobiona kamieniami szlachetnymi i wykonana z drogocennych kruszców nie dość, że nigdy nie wychodzi z mody, to może stać się pamiątką dla kolejnych generacji.

W wielu rodzinach z pokolenia na pokolenie przekazuje się przedmioty o wyjątkowej wartości – czasem tylko emocjonalnej, często także materialnej. Wyjątkowe rzeczy stają się częścią dziedzictwa, budują rodzinną tradycję, spajają ze sobą bliskich ludzi. Rodowy sygnet dziadek przekazuje wnukowi, pierścionek zaręczynowy z diamentem pan młody ofiarowuje swojej wybrance, kolczyki po cioci – eleganckiej damie – mama daje córce, gdy ta staje się kobietą. Takie pamiątki mówią o rodzinie równie dużo jak zdjęcia, opowieści, łączące je wartości. Niektóre tworzą nowe wspomnienia.

Komplet z kolekcji Metropolitan (Fot. materiały prasowe)

Ofiarowana w prezencie biżuteria, która staje się dla osoby obdarowanej skarbem, może też pełnić rolę inwestycji. Nie bez powodu właśnie o pierścionki, kolczyki czy naszyjniki – ze złota i z kamieniami szlachetnymi – troszczymy się tak pieczołowicie. Choć wyrażają uczucie, zapewniają jednocześnie poczucie bezpieczeństwa, pozwalają wyjść obronną ręką z kryzysowych sytuacji, mają niezmienną, a często nawet coraz wyższą wartość.

Komplet z kolekcji Metropolitan (Fot. materiały prasowe)

Biżuteria łączy bowiem w sobie wiele światów. Z jednej strony staje się cenna dzięki temu, że pozwala celebrować najważniejsze momenty w życiu – narodziny, zaręczyny czy śluby. Z drugiej – w każdym elemencie zaklęta jest praca ludzkich rąk. Biżuterię tworzą prawdziwi mistrzowie. Złotnicy z ogromną wrażliwością, kunsztem i doświadczeniem wykuwają z kruszcu piękne przedmioty po to, by cieszyć innych, ale także po to, by dać świadectwo swojej pracy.

Złotnictwo to szlachetne rzemiosło wymagające wielu lat nauki, starań i trudu. Ale praca w tym szlachetnym kruszcu daje ogromną satysfakcję. W końcu nie od dzisiaj złoto działa na wyobraźnię – pragnęli go starożytni Egipcjanie i Rzymianie, królowie i książęta, damy i gwiazdy. Blask złota kusi, onieśmiela i uwodzi. Ale złoto nie tylko olśniewa, ale i daje pewność swoją stabilnością. W czasach kryzysu najlepiej inwestować właśnie w złoto. Zdaniem ekspertów lokowanie kapitału w kruszec to zabezpieczenie przed inflacją. Złoto to uniwersalna waluta, która nigdy nie traci na wartości.

 

Podobnie jak biżuteria ze złota wykonana. W kolekcjach YES znajdziemy najbardziej pożądany z kruszców połączony z kamieniami szlachetnymi. Jaką kolekcję wybrać? Niezależnie od tego, czy szukamy złotej biżuterii we współczesnej czy tradycyjnej oprawie, projektanci YES zadbali o wszystkie potrzeby klientów.

Komplet z kolekcji Valentine (Fot. materiały prasowe)

Kamienie szlachetne o najpiękniejszych odcieniach – czerwone rubiny, szafiry w odcieniu nocnego nieba oraz o ton jaśniejsze topazy – zdobią kolekcję Wiktoriańską. Inspirowana jest minionymi epokami, pełnymi przepychu garderobami księżniczek i nieśmiertelną elegancją. Te klejnoty mogą stać się częścią rodzinnego dziedzictwa.

Kolekcja Jubilé łączy natomiast białe złoto z topazami, fioletowymi ametystami i kwarcami. Jubilé powstała na wyjątkowe chwile – te, które warte są celebracji. Ale dzięki ponadczasowemu blaskowi biżuterii każdy dzień jest wyjątkowy, nie tylko ten, w którym ofiarujemy komuś biżuterię.

Kolekcja Midnight została stworzona z myślą o kobietach, które kochają lśnić. Zbudowana na czarnych diamentach i onyksach jest luksusowa, a jednocześnie na wskroś współczesna, miejska, niepokorna. Ta biżuteria, tak jak mała czarna, jest ponadczasowa, choć zawsze młoda, dzienna i wieczorowa, tajemnicza, ale subtelna.

Diament Idealny YES® (Fot. materiały prasowe)

YES wie, że diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny. Teraz najszlachetniejsze z kamieni są, tak jak złoto, pewną inwestycją. Diament Idealny YES®, jeden z najpiękniejszych na świecie, wyróżnia się idealnymi proporcjami i dopracowanym wykończeniem. Każdy kamień YES wydobywany jest wyłącznie w państwach objętych procesem Kimberley. Autentyczność wszystkich diamentów poświadczona jest Certyfikatem YES, a kamienie o masie 0,25 karata lub większej – również certyfikatem z jednego z dwóch najbardziej prestiżowych i niezależnych instytutów gemmologicznych na świecie: Instytutu Gemmologicznego IGI.

Diament Idealny YES [®️] wyróżnia się mistrzowskim szlifem. Dzięki niemu kamień iskrzy się niezwykłym ogniem. 82 fasety w optymalnym położeniu względem siebie perfekcyjnie załamują i odbijają promienie światła, potwierdzają to pomiary z wykorzystaniem obiektywnej technologii BrilliantScope®️. Te odwieczne kamienie sprawiają, że chwila, w której je ofiarujemy, też przenosi nas do wieczności.

Inwestując w biżuterię YES, budujemy kolekcję na długie lata, dla przyszłych pokoleń, z myślą o najbliższych. A jednocześnie wspieramy najlepszych w Polsce artystów, projektantów i rzemieślników, którzy w swoją pracę wkładają całe serce. Wybierają tylko te najdoskonalsze kamienie, nadają im ponadczasową formę, nigdy nie obawiają się innowacji. Drogocenne kruszce i kamienie szlachetne w YES zyskują nie tylko piękną formę, ale i duszę.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij