Znaleziono 0 artykułów
17.03.2022

Zbiórka ubrań i odzieży dla uchodźców z Ukrainy

17.03.2022
Fot. Getty Images

Modivo i eobuwie.pl dołączają do ogólnopolskiej zbiórki organizowanej przez WoshWosh, która potrwa do 28 marca. Zebrane ubrania zostaną przekazane uciekającym przed wojną.

Polacy pomagają Ukraińcom, organizując zbiórki, transport z granicy, schronienie. Uchodźcom oferowana jest pomoc medyczna, psychologiczna, darmowe przejazdy komunikacją miejską, przyjmowanie dzieci do szkół i przedszkoli. Aby pomóc im zaaklimatyzować się w nowym miejscu, organizowane są także bezpłatne lekcje języka polskiego.

Fot. materiały prasowe

Przybywającym, którzy zostawili za sobą cały swój dobytek, potrzebne jest wszystko, w tym ubrania. Aby zapewnić ukraińskim uchodźcom niezbędne rzeczy, marka WoshWosh zainicjowała ogólnopolską zbiórkę odzieży i obuwia. Partnerami inicjatywy, która odbywa się pod hasłem „Otwarte serca, otwarte szafy”, zostały również Modivo i eobuwie.pl. Przez najbliższe dwa tygodnie do wszystkich sklepów stacjonarnych multibrandów będzie można przynosić odzież i obuwie, które zostaną odświeżone i poddane dezynfekcji, a następnie przekazane potrzebującym.

To kolejna ważna inicjatywa, w którą zaangażowało się Modivo SA właściciel brandów eobuwie.pl i Modivo. Do tej pory spółka przeznaczyła 250 tys. zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, środki medyczne i ponad 3500 butów dla uchodźców. Firma zapewnia również wsparcie psychologiczne, pomoc prawną i materialną dla ukraińskich pracowników.

Akcja „Otwarte serca, otwarte szafy” trwa do 28 marca.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij