Znaleziono 0 artykułów
08.12.2022

Polskie produkcje w top 10 Netfliksa

08.12.2022
Monika Frajczyk w serialu „Jeszcze przed świętami” (Fot. Materiały prasowe/Netflix)

Na liście filmów i seriali, które okupują aktualnie pierwszą dziesiątkę na popularnej platformie znalazły się aż dwie polskie produkcje. Nasz kraj stał się jednym z ważniejszych rynków Netfliksa w Europie, a streamingowy gigant już zapowiedział, że w 2023 roku obejrzymy co najmniej cztery nowe rodzime produkcje.

Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie – mówi Anna Nagler, dyrektor do spraw lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netfliksie. Nic więc dziwnego, że aż dwie z nich znalazły się w filmowej i serialowej dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji na platformie. Na miejscu trzecim jest aktualnie film „Jeszcze przed świętami” w reżyserii Aleksandry Kułakowskiej i Macieja Prykowskiego. Komedia romantyczna opowiada o Marysi (Monika Frajczyk), kurierce, która samotnie wychowuje syna. Gdy ktoś złośliwie zamienia paczki, które miała dostarczyć jeszcze przed świętami, musi rzucić wszystko i wyprostować całe zamieszanie. Na swojej drodze spotyka wyjątkowo namolnego klienta (Piotr Pacek), któremu zależy, aby jak najszybciej odzyskać przeznaczoną dla niego przesyłkę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Netflix Polska (@netflixpl)

Na liście dziesięciu najchętniej oglądanych seriali na platformie znalazła się natomiast czarna komedia „Pewnego razu na krajowej jedynce”, która zbiera pozytywne recenzje i według krytyków ma być połączeniem „Fargo” i „The End of the F***ing World”. Serial opowiada o grupie podróżujących razem ludzi, która odjeżdża przez pomyłkę samochodem złodzieja. Ten, aby odzyskać ukryte w bagażniku zrabowane pieniądze, rusza za nimi w pościg. Autorką scenariusza jest Dorota Trzaska, a za reżyserię odpowiadają Grzegorz Jaroszuk i Jakub Piątek

Netlix planuje dalej rozwijać bibliotekę polskich produkcji oryginalnych. Już zapowiedział, że w 2023 r. zamierza nakręcić w Polsce kilka nowych filmów i seriali. W nowym roku na platformie pojawią się m.in. seriale „Heweliusz” inspirowany tragicznymi wydarzeniami z 1993 r (katastrofą promu) i neo-western „Idź przodem bracie”, a także kolejne części filmowej serii „Furioza" i „Lady Janosik".

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij