Znaleziono 0 artykułów
08.10.2021
Artykuł sponsorowany

Zielona strona codziennej pielęgnacji

08.10.2021
(Fot. Getty Images)

Francuska marka Nuxe już od roku produkuje certyfikowane kosmetyki organiczne. Teraz poszerza swoją ofertę o olejek do mycia twarzy i ciała, dezodorant 24 h w dwóch wersjach i dwa rodzaje mydła w kostce. 

Kosmetyki z linii Nuxe Bio wyróżniają się ekologicznymi opakowaniami powstałymi z recyklingu i nadającymi się do kolejnego przetworzenia. Nuxe zwraca też uwagę na biodegradowalność swoich produktów do spłukiwania i przywiązuje wielką wagę do składników. Wybiera wyłącznie te pochodzenia naturalnego i z ekologicznych kontrolowanych upraw. Promuje dostawców, którzy działają w duchu zrównoważonej produkcji, ograniczają zużycie wody i korzystają z energii odnawialnej.

Te wszystkie działania składają się na dopracowany produkt, który jest skuteczny w działaniu, przyjazny dla środowiska, łagodnie obchodzi się ze skórą, a używany na co dzień staje się przyjemnością dzięki delikatnemu zapachowi kwiatu pomarańczy (to znak rozpoznawczy linii). Jest słodki, ale orzeźwia i długo utrzymuje się na skórze.

Pomarańczowa kąpiel

(Fot. Materiały prasowe)

Nuxe Bio olejek obłędnie pachnie neroli, a w połączeniu z wodą zmienia się w delikatne mleczko, więc codzienną kąpiel zmienia w orzeźwiające spa.
Olejek jest mocno skoncentrowany, a przy tym tak delikatny, że można go stosować do oczyszczania twarzy i całego ciała. Wyprodukowano go wyłącznie ze składników naturalnych, z czego 81 proc. pochodzi z upraw ekologicznych.
Sekretem olejku jest olej z krokosza barwierskiego, źródło niezbędnych dla skóry kwasów tłuszczowych. Pochodzący z certyfikowanych plantacji w Rosji krokosz jest uprawiany przy zmniejszonym użyciu wody. Następnie sprawdzonymi metodami, jak tłoczenie na zimno i delikatna ekstrakcja, uzyskuje się z niego wysokojakościowy olej, który w połączeniu z ekologicznym olejem z nasion słonecznika staje się bogatą w aktywne molekuły bazą kosmetyku.

Ekologiczny dezodorant w kremie

(Fot. Materiały prasowe)

Orzeźwiający dezodorant 24 h ma praktyczne aluminiowe opakowanie i pachnie świeżo kwiatem pomarańczy. Ale to, co zaskakuje, to innowacyjna postać kremu. Produkt nakłada się bardzo łatwo – jednym ruchem palca aplikuje się na opuszki i miękko rozsmarowuje. Dezodorant szybko wysycha, nie zostawia smug, a jego największym atutem jest skuteczność. Działa nawet przez 24 godziny, co udowodniły testy kliniczne. 

(Fot. Materiały prasowe)

Produkt dostępny jest w dwóch wariantach: orzeźwiającym, który w składzie ma olejek kokosowy, oraz w wersji dla skóry wrażliwej, bazującej na słodkim olejku migdałowym. 

Innowacyjność dezodorantu w obu wariantach opiera się na proszku botanicznym z organicznej skrobi kukurydzianej, która doskonale pochłania wilgoć. Na potrzeby Nuxe Bio skrobia pozyskiwana jest z certyfikowanych europejskich upraw kukurydzy.

Pachnąca kostka

(Fot. Materiały prasowe)

Mydła Nuxe Bio mają postać kostki, dzięki czemu są wydajne i nie potrzebują plastikowego opakowania. Są dostępne w dwóch wersjach przeznaczonych dla skóry o różnym stopniu wrażliwości.

(Fot. Materiały prasowe)

Mydła Nuxe Bio powstały w tradycyjnym procesie produkcji pod okiem mistrza mydlarskiego z Prowansji. Są ultraodżywcze, bo w 99 proc. opierają się na składnikach naturalnych, z czego aż 89 proc. pochodzi z upraw ekologicznych. Wyróżniającym je komponentem jest organiczny olej kamelinowy wyprodukowany w regionie Lot-et-Garonne we Francji. To bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, skuteczny przeciwutleniacz i cenny składnik pielęgnacyjny, który nawilża i koi. Dzięki temu ultrabogate mydła mogą być stosowane zarówno do mycia twarzy, jak i całego ciała.

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij