Znaleziono 0 artykułów
18.06.2020

Zobacz spektakl „Wyjeżdżamy”

18.06.2020
(Fot. Magda Hueckel)

Cielecka, Stuhr, Chyra, Gelner, Ostaszewska to tylko niektóre z wielkich nazwisk, które zobaczymy w streamingu Nowego Teatru już w najbliższą sobotę. 

Premiera sztuki Krzysztofa Warlikowskiego w 2018 roku poruszyła krytyków, bo spektakl nawiązuję do wcześniejszej ważnej sztuki „Krum”. Reżyser znów sięga do tekstów izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina i przeplata je z fragmentami innych autorów m.in. Marcina Wichy czy Tadeusza Kantora. Całość odnosi do nowych przytłaczających realiów społeczno-politycznych.

(Fot. Magda Hueckel)

Tragikomedia opowiada poszukiwaniu sensu i marzeniu o ucieczce do innego, lepiej zorganizowanego świata. Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Londyn albo Wiedeń stają się sennym marzeniem o przestrzeni, która w magiczny sposób wyzwoli z zawiści, małomiasteczkowości i frustracji. Tymczasem bohaterowie zapuszczają korzenie w Izraelu, a nieśpieszny rytm ich życia wyznaczają kolejne pogrzeby.

(Fot. Magda Hueckel)

W charyzmatycznych rolach zobaczymy plejadę gwiazd Nowego Teatru, między innymi Magdalenę Cielecką, Macieja Stuhra, Maję Ostaszewską, Andrzeja Chyrę, Bartosza Gelnera, czy Jacka Poniedizałka, a także występujących gościnnie Agatę Buzek i Rafała Maćkowiaka. Na szczególną uwagę zasługuje też scenografia Małgorzaty Szczęśniak i muzyka Pawła Mykietyna.

(Fot. Magda Hueckel)

Spektakl grany w czasie rzeczywistym będzie można oglądać na facebookowym profilu Nowego Teatru oraz na kanale YouTube w sobotę 20 czerwca o godzinie 19.

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij