Znaleziono 0 artykułów
14.12.2021

Zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”

14.12.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Po półtorarocznym opóźnieniu „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledorea”, trzecia część serii o świecie wykreowanym przez J.K. Rowling, trafi na ekrany kin w kwietniu 2022 roku. Po długim oczekiwaniu możemy zobaczyć pierwszy zwiastun filmu, w którym magizoolog Newton Skamander ponownie będzie ratował świat i stawi czoło groźnemu czarnoksiężnikowi Grindelwald’owi. 

J.K. Rowling międzynarodową sławę zyskała dzięki książkom o Harrym Potterze. Kultową serię rozszerzyła także o dodatkowe powieści, wśród nich „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. W świecie nastoletnich czarodziejów to tomik napisany przez magizoolog Newtona „Newta” Skamandera, zawierający opisy zwierząt i duchów oraz charakterystykę siedemdziesięciu pięciu gatunków magicznych stworzeń. Opracowanie Newtona czyta się w Szkole Magii i Czarodziejstwa, aby nauczyć się opieki nad magicznymi stworzeniami.

Książka Rowling z 2001 roku doczekała się filmowej adaptacji 15 lat później. W kwietniu 2022 roku do kin trafi z kolei już trzecia część tej serii – „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledorea”. Akcja filmu rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach znanych z „Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindelwalda”. Albus Dumbledore powierza Newtonowi zadanie stworzenia armii, która pokona czarnoksiężnika Grindelwalda. Skamander musi udać się w niebezpieczną podróż, podczas której spotka zarówno znane, jak i całkiem nowe gatunki zwierząt.

W rolach głównych ponownie zobaczymy Jude’a Law (Albus Dumbledore) i Eddiego Redmayne’a (Newton Skamander). Johnny’ego Deepa, poproszonego o wycofanie się z produkcji, zastąpi Mads Mikkelsen i to on zagra Gellerta Grindelwalda. 

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledorea” to kontynuacja „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć” z 2016 roku oraz „Fantastycznych zwierzat: Zbrodni Grindelwalda” z 2018 roku. Reżyserem wszystkich trzech części jest David Yates.

Polska premiera „Fantastycznych zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a” planowana jest na 15 kwietnia 2022 roku. 

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij