Znaleziono 0 artykułów
25.08.2021

Zwiastun filmu „Madres paralelas” Pedro Almodóvara

25.08.2021
(Fot. materiały prasowe)

Oficjalny zwiastun najnowszego filmu Pedro Almodóvara „Madres paralelas” rzuca nowe światło na historię tytułowych „matek równoległych”.

22. film w dorobku reżysera i ósmy, powstały we współpracy z jego muzą Penélope Cruz, do kin trafi pod koniec grudnia tego roku. Wcześniej zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz w Nowym Jorku. Ale nim to nastąpi, w sieci ukazał się kolejny zwiastun produkcji.

„Madres paralelas” śledzi historię Janis (Penélope Cruz) i Any (Milena Smit), których losy splatają się na oddziale położniczym jednego z hiszpańskich szpitali. Obie zaszły w nieplanowaną ciążę i obie czeka samotne macierzyństwo. Różnią się wiekiem, doświadczeniem i podejściem do nowej roli. Niegotową na dziecko Anę postanawia wesprzeć Janis. Relacja między bohaterkami zacieśnia się, aby ostatecznie całkowicie odmienić ich życie. Ale tę opowieść znamy już z pierwszego teasera, który ukazał się dwa tygodnie temu. Druga zapowiedź zdradza, że fabuła może być bardziej skomplikowana, niż się początkowo zdawało.

W tle historii pojawia się apodyktyczna matka Any (Aitana Sanchez-Gijón) i ojciec dziecka Janis Arturo (Israel Elejalde), który z czasem poddaje w wątpliwość, czy aby na pewno córka jest jego. Mimo dostrzegania braku podobieństwa do partnera, Janis jest pewna tego, że nikt poza nim nie może być ojcem jej dziecka. Pojawia się pytanie o prawdziwe pochodzenie dziewczynki.

W filmie u boku Penélope Cruz („Volver”, „Blow”), Mileny Smit („Cross the Line”), Aitany Sanchez-Gijón („Spacer w chmurach”) i Israela Elejalde („ANA. ll in”), wystąpili Daniela Santiago, Julieta Serrano oraz Rossy de Palma.

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij