Znaleziono 0 artykułów
21.12.2021

Zwiastun „Wikinga” z Nicole Kidman i Anyą Taylor-Joy

21.12.2021
(Fot. materiały prasowe)

Twój los jest wyznaczony i nie możesz od niego uciec. (...) Musisz wybrać pomiędzy dobrocią dla swoich bliskich a nienawiścią wobec wrogów” – słyszymy w zwiastunie filmu „Wiking” („The Northman”) w reżyserii Roberta Eggersa. Dramat z Nicole Kidman i Anyą Taylor-Joy wejdzie do polskich kin 22 kwietnia 2022 roku.

„Wiking” to historia o zdradzie i zemście. Akcja filmu dzieje się na początku X wieku na Islandii. W dzieciństwie książę Amleth (w dorosłego bohatera wciela się Alexander Skarsgård) widzi śmierć swojego ojca, króla Horwendila (Ethan Hawke), zadaną mu przez stryja Fenga (Claes Bang). Chłopcu udaje się uciec z miejsca zbrodni. Do ojczyzny powraca jako dorosły mężczyzna, by pomścić ojca i odzyskać królestwo. Czeka na niego matka, królowa Gudrun – w tej roli zobaczymy Nicole Kidman (w „Wielkich kłamstewkach” grała serialową żonę Skarsgårda). W Olgę, przewodniczkę Amletha podczas wygnania, wciela się Anya Taylor-Joy. Willema Dafoe zobaczymy w roli tajemniczego Głupca Heimira, a słowiańskiej czarownicy – piosenkarkę Bjӧrk, która wcześniej zagrała między innymi w „Tańcząc w ciemnościach” Larsa von Triera.

Zdjęcia do „Wikinga” z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte z marca 2020 roku na sierpień. Powstały w Irlandii. Autorami scenariusza są reżyser Robert Eggers („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Lighthouse”) i Sjón Sigurdsson. Ten ostatni współtworzył z Bjӧrk takie utwory jak „Cosmogony”, „Jóga” czy „Oceania”.

 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij