Znaleziono 0 artykułów
27.10.2021

Jacquemus ma stworzyć własną linię kosmetyków

27.10.2021
Jacquemus wiosna-lato 2019 (Fot. ImaxTree)

Czy Jacquemus wkracza do branży beauty? Choć żadna ze stron nie potwierdziła doniesień, projektant zawarł podobno umowę z hiszpańskim koncernem Puig, który tworzy kosmetyki wspólnie z takimi markami, jak Paco Rabanne, Jean Paul Gaultier, Dries Van Noten czy Comme des Garçons.

Jacquemus to oczywiście ikoniczne projekty - miniaturowa torebka Chiquito, maksymalistyczny kapelusz La Bomba czy kardigan odsłaniający ciało. Jego projekty uwielbiają Gigi Haidi, Kendall Jenner i Rihanna, a także instagramerki z całego świata. Projektant nie ogranicza się jednak wyłącznie do branży mody. Otworzył także kawiarnię oraz restaurację w Paryżu, a w czasie pandemii nawet tymczasową kwiaciarnię. Wygląda na to, że teraz Jacquemus chce wkroczyć do branży beauty.

Czego możemy się spodziewać po współpracy z Puig? L’Eau de Jacquemus? A może kremu z filtrem przeciwsłonecznym? 25 października 202 roku na Instagramie projektanta pojawiły się z róże i tulipany. Z kolei do zaproszenia na pokaz wiosna/lato 2020 były dołączone buteleczki z tym kremem.

Dotychczas Jacquemus inspiracje czerpał z południa Francji - pamiętamy pokaz na sezon wiosna/lato 2020 wśród pól lawendy. Kolekcja na wiosnę/lato 2021 zaprezentowana została wśród pól pszenicy, a ta na sezon jesień/zima 2018/19 w skąpanej w słońcu Marsylii.

Owoce współpracy będziemy mogli ujrzeć najprawdopodobniej na początku 2022 roku.

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij