Znaleziono 0 artykułów
17.04.2024

Jak japonki stały się dzięki wybiegom najmodniejszymi klapkami lata 2024

17.04.2024
Fot. Acielle StyleDuMonde

Czy japonki – proste klapki z jednym paskiem między palcami – wypada nosić poza plażą i deptakami nadmorskich kurortów? W 2024 nawet trzeba. Przykładem są najważniejsze wybiegi, z których czerpiemy inspiracje na sezon wiosna-lato 2024. 

Jeśli miałabyś wybrać tylko jedną parę klapek na lato, niech będą to japonki. Te niezwykle komfortowe ikony mody pierwszej dekady XXI wieku opuszczają właśnie plażę na rzecz miasta, by w pełni zaprezentować swój modowy potencjał. Płaskie od Chanel, z zakrzywionym obcasem od Burberry czy minimalistyczne od Coperni – w tym sezonie damskie japonki występują we wszystkich możliwych odsłonach.

Miu Miu, wiosna-lato 2024

Tego lata damskie japonki osiągną nowy wymiar luksusu

Japonki wróciły na wybiegi podczas pokazów na wiosnę-lato 2024. Do tej pory były zwykle noszone na plaży lub podczas wakacyjnych spacerów. Dziś kontrowersyjne klapki odzyskują renomę i wzmacniają swoją pozycję w modzie. Marka Miu Miu, której elementy garderoby natychmiast stają się must have’ami (jak mikrospódniczka i baleriny), oferuje teraz japonki w wersji boho – z dodatkiem sznureczków.

Coperni wiosna-lato 2024

Japonki: Normcore’owe klapki, które pokochała Kim Kardashian

Chanel proponuje, by czarne klapki ozdobione firmowym logo nosić zarówno do sukienek, jak i do spodni z szerokimi nogawkami. Burberry stawia na elegancję, a osiągniemy to za pomocą japonek na skórzanych obcasach. Natomiast Coperni – dzięki prostym, efektownym modelom – koncentruje się na minimalizmie i czystości.
Model normcore’owy trafił już do szaf wielu it-girls i gwiazd, między innymi Kim Kardashian. Na ulicach Los Angeles 43-letnia gwiazda starała się pozostać incognito w bluzie z kapturem, czapce z daszkiem, spodniach do biegania i parze lustrzanych okularów przeciwsłonecznych. Głównym elementem jej stylizacji były właśnie japonki od Balenciagi.
Możemy więc śmiało założyć, że tego lata japonki staną się wiralem.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
Proszę czekać..
Zamknij