Znaleziono 0 artykułów
10.10.2022

Inspiracja na Halloween: Makijaż z pokazu Prady na wiosnę-lato 2023

10.10.2022
(Fot. Getty Images)

Intrygujący, a jednocześnie przerażający – do efektu, który uzyskała Pat McGrath, wystarczyły tylko sztuczne rzęsy. Dzięki zbliżającemu się Halloween makijaż z pokazu Prady na wiosnę-lato 2023 nie będzie musiał czekać na wypróbowanie do kolejnego sezonu.

Podczas pokazu Prady na sezon wiosna-lato 2023, którego motywem przewodnim była prostota, jeden element przykuwał szczególną uwagę. To dzieło makijażystki Pat McGrath, która przykleiła do powiek modeli i modelek grube, sztuczne rzęsy, wykonane specjalnie na tę okazję. Włoski tworzące „parasol” nad oczami były tak długie i proste, że ich trzepot mógł wprawiać powietrze w ruch.

– Kolekcja odzwierciedla refleksje na temat wolności twórczej, a makijaż mówi o tym w dobitny sposób! – powiedziała McGrath o stworzonym przez siebie looku. – Powieki zostały pokryte warstwami specjalnie stworzonych sztucznych rzęs o odpowiednim kształcie i rozmieszczeniu. W połączeniu z promienną skórą oraz ustami w odcieniu nude nadaje nowej definicji sztucznym rzęsom. Ten dramatyczny element, był idealnym dodatkiem do kolekcji.

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)

Look przywodzi na myśl upiorną lalkę i stanowi idealną inspirację na nadchodzące Halloween. Niebotyczne rzęsy u Prady kontrastują z nagą, pięknie wypielęgnowaną skórą, za pomocą różanej esencji Divine Skin: Rose 001™ The Essence. Całość wieńczy fryzura utrzymana w minimalistycznym stylu, którą stworzył Guido Palau, pracując z naturalną strukturą włosów modelek. Delikatnie zwiększył ich objętość oraz nadał lekkości. Zdrowy połysk i staranny przedziałek pośrodku dopełniły stylizację. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij