Znaleziono 0 artykułów
15.10.2020

Gwiazdorska obsada komedii Netfliksa

15.10.2020
Ariana Grande, Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Timothée Chalamet, Meryl Streep (Fot. Getty Images)

Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry, Jennifer Lawrence i Tomer Sisley zagrają w filmie „Don’t Look Up” Adama McKaya, który zobaczymy na Netfliksie.

Adam McKay wywodzi się ze świata komedii. Kiedyś pisał reżyserował segmenty „Saturday Night Live”, produkował seriale komediowe, a nawet grywał małe rólki w krótkich metrażach. Jako reżyser zabłysnął filmem „Big Short” o kryzysie finansowym (2015 r.). Na ekranie zobaczyliśmy wtedy plejadę aktorów – Christiana Bale’a, Steve’a Carella i Ryana Goslinga, a w epizodach przewinęły się też Selena Gomez i Margot Robbie. Potem McKay zdobył uznanie za „Vice”, portret Dicka Cheneya (nominowany do Oscara Christian Bale).

Na potrzeby netfliksowej komedii „Don’t Look Up” (premiera została zaplanowana na przyszły rok) zgromadził najlepszą obsadę od czasów „Ocean’s Eleven” Stevena Soderbergha. McKay opowie o dwóch astronomach, próbujących ostrzec ludzkość, że za pół roku z ziemią zderzy się asteroida. Na początku potwierdzono udział Jennifer Lawrence w projekcie. Z czasem dołączyły do niej kolejne gwiazdy, w tym Cate Blanchett, Meryl Streep i Timothée Chalamet. Długo wahał się Leonardo DiCaprio, który równolegle kręci „Killers of the Flower Moon” Martina Scorsesego o tajemniczych zbrodniach z lat 20. XX wieku. Oba harmonogramy aktora udało się pogodzić, wystąpi więc w obu produkcjach. Nowy film Scorsesego prawdopodobnie trafi na platformę Apple TV+, a „Don’t Look Up” na Netfliksa. Nie wiadomo, czy produkcje doczekają się premiery kinowej, bo instytucje kultury mogą pozostać zamknięte lub otwarte w ograniczonym zakresie.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij