Znaleziono 0 artykułów
10.01.2020

Horoskop na styczniową pełnię 2020

10.01.2020
(il. Tomasz Opaliński)

Szalone lata 20. rozpoczyna seria spektakularnych wydarzeń astrologicznych, zapowiadających zmierzch pewnej epoki. Zacznijmy od pełni w Raku, połączonej z zaćmieniem Księżyca, do której po dwóch dniach dołącza koniunkcja Plutona z Saturnem. Ukojenie znajdziecie w Lunarnym Spa. A potem zrelaksowani ruszycie na podbój dekady. 

– Prawdziwy świat nie składa się z zerojedynkowych odpowiedzi. Tarot może być skomplikowanym testem Rorschacha, energią innego wymiaru, pretekstem do spotkania, wehikułem czasu, narzędziem samopoznania albo każdą z tych rzeczy jednocześnie – mówi Pola Godot, artystka i wróżka, która od dziś, specjalnie dla Vogue.pl będzie przygotowywać horoskop lunarny. Na każdą pełnię i nów księżyca — odwołując się do naturalnego rytmu przyrody, a jednocześnie starożytnego symbolu kobiecej energii, będzie rozkładać karty Tarota marsylskiego. Po trzy dla każdego z 12 znaków zodiaku. Niech jej współczesna interpretacja stanie się inspiracją do lepszego życia.

 

Baran: Żyzna ziemia

Karty: 6 Monet, As Monet, 7 Pucharów

Twoje myśli krążą wokół domu, korzeni i rodziców. Musisz pamiętać, że decyzje podjęte w trakcie zaćmień są nienegocjowalne, a ich wpływ – długotrwały. Jeśli więc kieruje tobą resentyment, podejmuj odpowiednie kroki na chłodno. As Monet oznacza własne miejsce na świecie. Rządzi strefą materialną, czyli bezpieczną dla ciebie przestrzenią. Mówi też o miejscu, z którego pochodzisz. 6 Monet utrzymywała cię na łasce i niełasce osób drugich. Czas na wypracowanie własnych zasad. Możesz to zrobić, przeprowadzając się, finalizując remont, układając relacje z rodziną. 7 Pucharów to natomiast karta odrodzenia marzeń. Trudności, które towarzyszyły ci od miesięcy, kończą się teraz, ostatnim akordem wymuszając akt odwagi (konfrontacja ze stanem konta, wylanie żalów, decyzja o zmianie miejsca zamieszkania). 

Zadanie: Podczas Lunarnego Spa postaraj się zwrócić myśli ku ziemi. Popijaj soki z warzyw korzeniowych, kąpiąc się w borowinie.

 

Byk: W grupie raźniej

Karty:  7 Monet, 4 Miecze, Mag

Masz skłonność do odsuwania się od przyjaciół do czasu, gdy wszystkie zmienne ułożą się po twojej myśli. Sęk w tym, że świat nie zatrzymuje się w miejscu w oczekiwaniu na twoją gotowość do podjęcia wyzwania. 7 Monet i 4 Miecze sprawiają, że czujesz się samotny. Izolacja skutkuje zmęczeniem niepozwalającym na udział w życiu grupy. Pełnia konfrontuje cię z nieuświadomionymi unikami, które robisz, by odsunąć się od ludzi. Jednocześnie planety są dla twojego znaku wyjątkowo łaskawe, zapewniając nie tylko miękkie lądowanie, lecz także korzyść zyskaną całkiem przypadkowo. Mag przywraca cię społeczeństwu, i to z rozmachem. 

Zadanie: Na Lunarne Spa zaproś znajomych albo rodzinę. Z ogórkową maseczką na twarzy popijajcie migdałowe latte (migdał i ogórek to rośliny, którym patronuje Księżyc).

 

Bliźnięta:  Prawdziwa wartość pieniędzy

Karty: 3 Puchary, Pustelnik, Moc

Znak zodiaku słynący z dystansu do spraw materialnych, mimo nakazu wielkich planet, będzie unikał skupiania myśli na pieniądzach. Finanse dla ciebie to raczej kwestia możliwości niż statusu i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego nie pojawia się w rozkładzie żadna karta z koloru monet. Są za to karty wewnętrznej prawdy – Pustelnik i Moc. W twoim budżecie panuje równowaga – pieniądze napływają, pieniądze znikają. Jest to sytuacja stabilna, ale niedająca swobody, stąd Pustelnik, który ignoruje ziemskie pragnienia, gdy przeszkadzają w dążeniu do celu. 3 Puchary zapowiadają skupienie się na sobie. Moc pomaga pokonać wszystkie przeciwności losu.

Zadanie: Niech wszystkie elementy potrzebne do Lunarnego Spa pochodzą z twoich własnych zasobów – kuchennych, ogrodowych i kosmetycznych.

 

Rak: Pierwszy krok

Karty: 3 Puchary, Giermek Monet, Mag

Do ciebie należą pierwsza pełnia i pierwsze zaćmienie nowej dekady, doprawione koniunkcją Saturna i Plutona w Koziorożcu, przeciwstawnym, czyli dopełniającym cię, znaku. Jeśli Koziorożec jest Johnem Lennonem stycznia, ty jesteś jego Paulem McCartneyem. Inaugurujesz cykl transformujących dla świata kosmicznych wydarzeń mających nastąpić w tym roku. Przestaniesz idealizować związki, a zaczniesz jasno określać swoje potrzeby i granice. Przyjrzyj się bez filtra zmiękczającego współpracownikom, szefom i małżonkom. Zadaj sobie pytanie o tożsamość tworzoną bez odniesienia do innych. Giermek Monet reprezentuje pragnienie budowania stabilnych fundamentów, którym nie służy frywolność 3 Pucharów – karty zabawy w towarzystwie pozbawionym realnej bliskości. Mag dla odmiany wskazuje kierunek rozwoju, ku wyjściu z chaosu i samostanowieniu.

Zadanie: podczas Lunarnego Spa sięgnij po kosmetyki z błota. Spłukując je, pomnij na symboliczne znaczenia gliny. Poczuj się jak perła wyławiana z bagniska.

 

Lew: Poszukiwanie tronu

Karty: 2 Miecze, Giermek Mieczy, Król Monet

Pełnia i zaćmienie wymuszają konfrontację z samym sobą. Nadchodzi seria poważnych rozmów z przyjaciółmi, może pojawić się też konieczność opieki nad starzejącymi się rodzicami. Wszystkie wyzwania mają na celu spojrzenie w oczy cieniowi, którym w twoim przypadku są 2Miecze, czyli unik. Naturalnie wysoki poziom energii u Lwów maskuje czasem obawy przed prozą życia. Giermek Mieczy pojawia się, by wspomóc cię w tym procesie swoją analityczną inteligencją. Król Monet zapowiada kierunek, który możesz objąć, restrukturyzując swoje wewnętrzne systemy obronne. Król prezentuje osobę dorosłą, świadomą i stąpającą twardo po ziemi. Monety to kolor dobrobytu i równowagi. Zatem twoje wymarzone „ja” przyjmuje postać spokojnego opiekuna. 

Zadanie: Niech Lunarne Spa będzie dla ciebie okazją, by zadbać o rejony zapomniane.

 

Panna: Powrót na salony

Karty: 3 Monety, Koło Fortuny, Gwiazda

Wydaje się, że aktualne trudne relacje między ciałami niebieskimi w ogóle cię nie dotyczą. Zachowując spokój, zawsze trafiasz tam, gdzie trzeba. Masz teraz chwilę, by dogonić przyjaciół, którzy uciekli, i dać się złapać tym, którzy zgubili cię po drodze. 3 Monety są kartą współpracy, więc zakładam, że przyjaźnie mające coś wspólnego z przestrzenią zawodową dostaną swoją drugą szansę. Koło Fortuny zawsze pojawia się, gdy nie mamy wpływu na przebieg wydarzeń. Zapowiada zaskoczenia. Podpowiada też, by nie stawiać oporu biegowi wydarzeń. Mogą w twoim życiu pojawić się osoby zupełnie niezapowiedziane. Gwiazda domyka ten rozkład zapowiedzią emocjonalnego odrodzenia. Daj się znaleźć i przyjmuj zaproszenia.

Zadanie: Podczas Lunarnego Spa poświęć dużo uwagi peelingowi. Niech zrzucenie starej skóry symbolicznie zniweluje bariery między tobą a innymi. 

 

Waga: Coś się kończy, coś zaczyna 

Karty: Giermek Mieczy, Księżyc, 3 Miecze 

Coś, co pochłonęło znaczącą część twoich emocji, czasu i kreatywności (może być to projekt związany z tzw. nowymi mediami, ponieważ Miecze odpowiadają za technologie), właśnie się urzeczywistnia. Księżyc daje ogromną siłę podświadomości i ukrytym pragnieniom, a 3 Miecze pojawiają się nieraz z okazji różnego rodzaju żałoby. Giermek Mieczy nadaje dynamiki wszystkim przedsięwzięciom o naturze intelektualnej, w twoim przypadku wygląda to na konieczność przekazania efektów pracy dalej. Coś, co porządkowało twoją rzeczywistość w ciągu ostatnich miesięcy, znika. Musi więc zostać zastąpione czymś nowym. Daj sobie czas na odpoczynek, bo za dwa tygodnie, podczas Nowiu w Wodniku, dostaniesz podwójną porcję eliksiru kreatywności. Zbieraj siły, by nie uronić z niego ani kropli. 

Zadanie: Postaw na olejki. Zasypiając, oddaj swoją duszę staroegipskim bóstwom relaksu.

 

Skorpion: Siedmiomilowe buty

Karty: 5 Monet, Sąd Ostateczny, Rycerz Mieczy

Jako znak wodny, zharmonizowany z wydarzeniami na nieboskłonie, jesteś wybrankiem losu. Przejdziesz przez planetarną nawałnicę z wdziękiem gimnastyczki. Masz szansę na otrząśnięcie się z bezradności, nawiązanie obiecujących kontaktów zawodowych i towarzyskich, podróże. Wszystko, co obraca się naokoło tematu ekspansji. Sąd Ostateczny oznacza konfrontację. Innymi słowy: pełnia księżyca, zamiast naświetlić zaniedbania, uwolni cię od ciężarów. 5 Monet, czyli opór materii, oddaje miejsce Rycerzowi Mieczy, bezkompromisowej energii intelektualnej. Finalizuj negocjacje, przekonuj do swoich idei, zdawaj egzaminy. Możesz teraz z łatwością uzyskać pozwolenie na pracę i oczekiwać przychylnego rozpatrzenia podań o stypendia, w grę wchodzi też relokacja, zwłaszcza zagraniczna. 

Zadanie: Podczas Lunarnego Spa słuchaj audiobooków. Na przykład „W 80 dni dookoła świata”.

 

Strzelec: Wyprzedzić przeznaczenie

Karty: Głupiec, Papieżyca, 5 Monet

Epokowy układ planet, rozgrywający swoją partyjkę na styczniowym nieboskłonie, stawia przedstawicieli wszystkich znaków w sytuacji bez wyboru. Normalnie finalizujący czas pełni staje się momentem totalnej konfrontacji i radykalnego rozwoju. Oznacza to również niełatwe starcie z granicami własnych możliwości – fizycznych, emocjonalnych czy finansowych. Zarówno Głupiec, jak i 5 Monet mogą pokazywać brak funduszy. Przy czym Głupiec robił to z własnej woli, Monety robią z przymusu. Bardzo ważne jest, byś zadbał o sferę materialną, głównie przez unikanie strat. Już teraz zajmij się podatkami i długami, dobrowolnie zapłać mandaty, nie pozwól złapać się na żadnym zaniedbaniu. Oczyszczeniu ulegają też intymne relacje, w tym wypadku najlepiej po prostu nie dać się ponieść emocjom i przeczekać sztorm, trenując medytację transcendentalną. Papieżyca, na słodkie zakończenie, otacza cię matczyną opieką. Dasz sobie radę.

Zadanie: Niech twoje Lunarne Spa uwzględni mleko i miód, najlepiej w formie kąpieli. 

 

Koziorożec: Scenariusz, który pisało życie

Karty: 7 Pucharów, Rycerz Pucharów, Wieża

Twój znak jest w 2020 r. w centrum wydarzeń. Proces ten zaczyna się właśnie teraz, podczas zaćmienia, a rozpędu nabiera dwa dni później za sprawą epokowej koniunkcji. Przyjdzie ci się zmierzyć z oczekiwaniami względem miłości. Miej na względzie to, że angażowanie kogokolwiek do swojego scenariusza jest nieuczciwe. Jeśli czujesz, że ktoś decyduje za ciebie, czas się postawić. 7 Pucharów, karta marzeń i urojeń, opisuje brak otwartości na rzeczywisty dialog. Na szczęście leży na pozycji tego, z czym należy się rozprawić. Rycerz Pucharów wnosi jeszcze więcej fantazji i pasywności do układu, podkreślając konieczność powrotu do nagiej rzeczywistości. Bez względu na to, czy fantazjujesz ty, czy jesteś fantazji obiektem. Wieża przynosi oczyszczenie i gwałtowną ulgę. 

Zadanie: Lunarne Spa poświęć na stworzenie nastroju przepychu. Niech kąpiel pachnie różami, rozsyp kwiaty naokoło wanny, zapal świeczki, niech z głośników popłyną dźwięki skrzypiec.

 

Wodnik: Ten w lustrze

Karty: Słońce, 2 Miecze, Giermek Buław

Zaćmienie Księżyca ma siłę trzech pełni. Skromne pożegnania zmieniają się w nieodwracalne rozstania. Na szczęście zazwyczaj z tym, co już przedatowane. Spójrz na swoje relacje zawodowe, zastanów się, czy ty albo ktoś z twoich współpracowników nie korzysta nadmiernie z przywilejów podwładnego. Czas na naukę i zdobywanie kompetencji jest z natury rzeczy ograniczony, przynajmniej w środowisku pracy. Poszerzanie wiedzy powinno służyć zyskiwaniu większej niezależności, natomiast Słońce i 2 Miecze sugerują, że uciekasz od odpowiedzialności. Jeśli puszczasz płazem cudze wykręty, czeka cię znacznie trudniejsze zadanie niż w przypadku, gdy ty sam wymigujesz się od wzięcia spraw we własne ręce. Obietnicę poprawy przynosi Giermek Buław, symbol zaangażowania i wigoru, choć nadal z rysem braku rzetelności. Może wystarczy zwykła konfrontacja, by przywrócić komuś grunt pod nogami. 

Zadanie: Lunarne Spa poświęć dbaniu o mniej widoczne detale – pedikiur, ziołolecznictwo, inhalacje z solanki.

 

Ryby: Niagara pomysłów

Karty: 9 Monet, 3 Puchary, 4 Puchary

Osiągasz punkt kulminacyjny swojej kreatywności. Czasami oznacza to ciążę, bo nie ma przecież bardziej spektakularnego aktu kreacji, ale częściej – koniec kursu, który rozbudził twoją potrzebę tworzenia. Dochodzisz do punktu, w którym możesz wszystko. Ale nie musisz, bo za moment nadejdzie czas budowania struktur, więc wściekle kreatywna energia na niewiele się przyda. 9 Monet i 3 Puchary przedstawiają proces dojścia od pracy w samotności po pracę kolektywną lub w sprzyjającym otoczeniu. Mówi też o ujawnianiu, np. planów, i byciu z tym, co się ujawniło zaakceptowanym. 4 Monety zapowiadają konieczność skupienia się na detalach, co wymusi nieco bezruchu. Niemniej jednak, wygląda na to, że znalazłeś ujście dla swoich potrzeb twórczych. Teraz musisz zdecydować, czy brnąć w konsekwencje (administracyjna strona projektu), czy odpocząć po tak intensywnym okresie. 

Zadanie: Jako finał dla twojego Lunarnego Spa wypróbuj siedem nowych fryzur i siedem nowych stylizacji. Nie wszystkie muszą nadawać się na ulicę.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij