Znaleziono 0 artykułów
28.11.2020
Artykuł partnerski

Imperium zmysłów

28.11.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Ciepły i zmysłowy, a może świeży i drzewny? Sięgamy po klasyczne zapachy, szukając najlepszego prezentu pod choinkę.

Tradycja domu mody Bottega Veneta sięga połowy lat 60. XX wieku. Na początku marka specjalizowała się skórzanych torebkach, miękkich i eleganckich, wykonanych z plecionki skóry. Ich styl był tak rozpoznawalny, że logo umieszczano wewnątrz luksusowych produktów, bo nikt nie miał wątpliwości, skąd pochodzi ta torebka, a znaczek nie ingerował w formę doskonale zaprojektowanego przedmiotu. 

Tak marka zyskała renomę – dyskretne wyrafinowanie wpisało się w jej DNA. Powstało nawet hasło reklamowe „Kiedy twoje inicjały wystarczą”. Od blisko dekady Bottega Veneta produkuje również perfumy, wciąż realizując tamto motto. Czy będzie to ciepły i zmysłowy Signature, czy lekkie i odświeżające Illusione. Kompozycje są dopracowane, bogate i harmonijne, ale zawsze z wyrazistą nutą, która zaskakuje i zapada w pamięć. Nie da się jej pomylić z żadnymi innymi perfumami.

Signature: Zmysłowe, ciepłe nuty

KUP TERAZ
Bottega Veneta Signature woda perfumowana dla kobiet

Dla twórców pierwszego zapachu marki punktem wyjścia było dziedzictwo Bottegi Venety, czyli skóra. Ten trudny dla perfumiarstwa motyw zinterpretowano tak, by powstały dwie  kompozycje - damska i męska - eleganckie i harmnijne. Sprawdzające się zarówno jako wyraziste zapachy na codzień, jak i na większe okazje. Zamknięte w bezpretensjonalnych flakonach, które kształtem nawiązują do weneckiej karafki.

KUP TERAZ
Bottega Veneta Signature woda toaletowa dla mężczyzn

W zapachu dla kobiet odzywa się nuta kwiatowego szypru, która przełamana została sianem, ziemią i korą. To ciepły zapach kojarzący się ze słońcem. Jego autorem jest słynny francuski nos - Michel Almairac, stąd zdecydowany, szykowny charakter, który przypadnie do gustu intywidualistkom i silnym kobietom. 
W męskiej wersji pojawia się labdanum, czyli używana od starożytności wonna żywica, a później woń jodły balsamicznej i bergamotki. Zapach okazuje się zdecydowany i zmysłowy - nad aromatem skóry dominują drzewne i korzenne nuty. 

Illusione: Powiew świeżości i wyrafinowania

KUP TERAZ
Bottega Veneta Illusione woda perfumowana dla kobiet

W drugiej linii zapachów Bottega Veneta Illusione mamy do czynienia z lżejszymi kompozycjami o kwiatowo-owocowo-drzewnym charakterze. W damskiej wersji bergamotka przeplata się z czarną porzeczką i kwiatem pomarańczy. Ich słodycz podkreślają zielone liście figowca, a całość balansuje drzewo oliwne i bobu tonka. Kompozycja jest świeża i oryginalna, zapada w pamięć dzięki aksamitnemu wykończeniu. Twórczyniami, tego niewątpliwie urokliwego zapachu są dwie cenione w środowisku perfumiarskim kobiety - Amandine Clerc-Marie i Annick Menardo.

KUP TERAZ
Bottega Veneta Illusione woda toaletowa dla mężczyzn

Z kolei męski zapach aromaty owoców cytrusowych łączy z jodłą balsamiczną i białym cedrem. Ale zamiast słodyczy pojawia się lekka goryczka pomarańczy i wetiwer. Ten zapach został stworzony przez Antoine Maisondieu, wielki autorytet perfumiarstwa, współtworzył też męską kompozycję Signature.
Szlachetny, tradycyjny, choć przewrotny charakter Illusione podkreślają flakony. W wersji damskiej i męskiej przyjmują tę samą rzeźbiarską formę – szklanego prostopadłościanu z charakterystyczną kroplą u podstawy.

Parco Palladiano: Ogród rozkoszy ziemskich

KUP TERAZ
Bottega VenetaParco Palladiano

Od magnolii w porannej rosie, przez cyprs rozgrzany w pełnym słońcu, aż po cienisty szpaler laurowych krzewów o zachodzie słońca. Bottega Veneta Parco Palladiano to kolekcja zapachów, które wymykają się sztywnym podziałom na płeć. Odpowiadają temperamentom, które twórcy opisali kompozycjami zainspirowanymi palladiańskim ogrodem. Tu bogactwo szesnastowiecznej architektury przenika się ze światem natury. Myśl człowieka i przyroda pozostają ze sobą w doskonałej równowadze. Każdy zapach odpowiada jednej z czterech rodzin botanicznych - kwiatów, drzew, ziół oraz owoców, przywodzi na myśl część ogrodu o konkretnej porze roku i dnia.  Elegancję podkreślają flakony z białą etykietą. Każdy zapach opisuje cyfra rzymska, która odpowiada klejności, w jakiej powstała kompozycja.

Wszystkie zapachy Bottega Veneta  są dostępne wyłącznie w perfumeriach Sephora i na sephora.pl. Zapachy Signature i Illusione można kupić też w świątecznych zestawach prezentowych. W sprzedaży stacjonarnej perfumy z kolekcji Parco Palladiano można kupić tylko w Sephorze Arkadia w Warszawie.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij