Znaleziono 0 artykułów
03.12.2021
Artykuł partnerski

Kolekcja H&M Circular Design Story: Moda to zabawa

03.12.2021
Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES

Fantazja, odwaga, otwartość i wizualne zaskoczenie – to cechy charakterystyczne jednego z najzdolniejszych stylistów młodego pokolenia, redaktora naczelnego „Dazed Magazine” Iba Kamary. Taka też jest limitowana kolekcja, którą H&M stworzył we współpracy z Kamarą. Pełne fantazji ubrania z kolekcji „Circular Design Story” w ramach konceptu H&M Innovation Stories stały się bohaterami naszej sesji zdjęciowej.

– Pierwsze skojarzenie związane z kolekcją stworzoną w kolaboracji H&M i Iba Kamary to film „Cruella”, a właściwie postać Cruelli de Mon. Efektem połączenia czerni z wyrazistymi kolorami i ciekawymi formami jest piękna, teatralna kolekcja, która moim zdaniem wyróżnia się spośród pozostałych, które powstały we współpracy z H&M – mówi Marta Wieczorek, jedna z bohaterek sesji zdjęciowej.

Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES

Marta dodaje, że kolekcja przywodzi jej też na myśl dobre lata grunge’u i punku w modzie.
– Odważne, szalone i precyzyjne krawiectwo będzie idealne dla osób lubiących się wyróżniać z tłumu i podkreślać swoją osobowość. Dla większości będą to z pewnością kreacje na specjalne okazje. Udział w sesji w tych ubraniach był dla mnie świetną zabawą – przekonuje Marta Wieczorek. W sesji wraz z Martą wzięła udział Nilufar Nazarova. Autorką zdjęć jest Ala Wesołowska – fotografka mająca w portfolio m.in. okładki dla „Vogue Czechoslovakia”, „Glamour” czy „Vanity Teen”. Proste, monochromatyczne tło i oszczędna scenografia podkreślają fantazyjny charakter ekologicznej kolekcji H&M „Circular Design Story”.

Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES
Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES

Ib Kamara udowodnił, że ubrania z pochodzących z recyklingu materiałów wcale nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, tkaniny takie jak tiul dają wręcz nieograniczone pole wyobraźni. Asymetryczne kroje i oryginalne formy przypominają, że moda powinna być przede wszystkim dobrą zabawą.

Kolekcja H&M we współpracy z Ibem Kamarą powstała z przyjaznych środowisku materiałów: regenerowanego poliestru wytwarzanego z odpadów tekstylnych Ambercycle Cycora™, rozpuszczalnych nici Resortec® oraz przędzy celulozowej Eastman Naia™ Renew. Każdy element kolekcji powstał z myślą o maksymalizacji użytkowania i recyklingu. Ale, jak przekonuje Ann-Sofie Johansson, doradczyni kreatywna w H&M, „Circular Design Story” ma również na celu zmianę sposobu, w jaki ludzie myślą o zrównoważonej modzie.

Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES

– Kiedy mówisz o obiegu zamkniętym, ludzie mają w głowach określony obraz. W Innovation Circular Design Story chcieliśmy pokazać, że można stworzyć błyskotliwą, skoncentrowaną na modzie kolekcję, która została zaprojektowana z myślą o obiegu zamkniętym. Chcieliśmy pokazać nowe możliwości i zaoferować coś pełnego nadziei – przekonuje Ann-Sofie Johansson.

Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES
Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES

Ib Kamara z typową dla siebie odwagą postanowił stworzyć wyjątkową kolekcję, która dzięki swojej wszechstronności, sprawdzi się podczas wielu okazji. Będzie idealnym wyborem na zbliżające się Święta i Sylwestra, ale nie tylko.
Ta kolekcja jest dla tych, którzy naprawdę kochają modę. W każdym ubraniu kryje się wiele entuzjazmu i radości. Ubrania zostały stworzone do noszenia na wiele różnych okazji i sposobów. Wręcz trzeba się nimi dzielić, przekazywać je i później poddawać recyklingowi – mówi Ella Soccorsi, Concept Designer w H&M.

Kolekcja będzie dostępna od 9 grudnia na hm.com i w sklepie przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

Fot. Ala Wesołowska / ARTFACES

Credits:
Zdjęcia: Ala Wesołowska / ARTFACES
Stylizacja: Marta Zaczyńska
Asystent stylistki: Kacper Kujawa
Make-up: Aga Wilk / Van Dorsen Artists
Hair: Daniel Gryszke / Division
Set design: Jagody Studio / @jagodystudio
Modelki: Marta Wieczorek / REBEL Models
Nilufar Nazarova / Uncover Models 
Produkcja: Marta Knaś
Asystentka Produkcji: Katarzyna Krychowska

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij