Znaleziono 0 artykułów
15.09.2022

Michael Kors wiosna-lato 2023: Notatki o ciele

15.09.2022
Fot. Hunter Abrams/ Vogue

Bądźmy entuzjastami tego, co Nowy Jork ma do zaoferowania, bo jest bez wątpienia najwspanialszym miastem na świecie – mówił Kors po pokazie na wiosnę-lato 2002, zorganizowanym kilka dni po zamachach terrorystycznych na World Trade Center. 21 lat później cytuje tę kolekcję – wykorzystuje podobne detale, szyje fasony podkreślające sylwetkę, stawia ciało na pierwszym miejscu. Najnowsze propozycje określa hasłem „urban resort” – są bowiem kwintesencją miejskiego ready-to-wear, ale z akcentami typowymi dla wakacyjnej mody.

Podobnie jak w kolekcji sprzed dwóch dekad, w sezonie wiosna-lato 2023 Kors chętnie odwołuje się do mody z lat 70. i twórczości króla wyzwalającej ciała kobiet mody – Halstona. Podobnie jak on, stawia sylwetkę na pierwszym miejscu – podkreśla i odkrywa, wydłuża i akcentuje odpowiednimi proporcjami. Jego wizja – hedonistyczna i pragmatyczna zarazem – opiera się na idei „miejskiego kurortu” (ang. urban resort). Jak tłumaczył przed pokazem, chciał połączyć dwa światy – zaprezentować projekty uosabiające ducha metropolii, ale przeplatane elementami nawiązującymi do typowo wakacyjnej mody.

Fot. Imax Tree
Fot. Imax Tree

W rezultacie powstała kolekcja, którą rzeczywiście można nosić niezależnie od okazji i lokalizacji, która sprawdzi się podczas dnia w biurze i beztroskiego wypoczynku nad wodą. Idealnie skrojone marynarki – znak firmowy Korsa – towarzyszą krótkim i odsłaniającym brzuch topom oraz spódnicom o fasonie sarongu. Niekiedy stają się też elementem wielofunkcyjnego garnituru w mocnym kolorze. Oprócz nich, projektant proponuje rozmaite wariacje na temat sukienki: casualowe i wieczorowe, mini, midi i maksi, dopasowane i z głębokim dekoltem albo zwiewne i zawiązywane na karku. Cekiny przełamuje basikowymi topami na ramiączkach, eleganckie fasony zestawia z płaskimi sandałami o fasonie gladiatorek, pokazuje różne sposoby na noszenie dzianin, a wyraziste detale miksuje z praktycznymi akcesoriami. Daje przepis na wakacyjną garderobę w pigułce – może niezbyt odkrywczą, ale o dużym potencjale i długim terminie ważności.

Fot. Imax Tree

 

Michalina Murawska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Michael Kors wiosna-lato 2023: Notatki o ciele
Proszę czekać..
Zamknij