Znaleziono 0 artykułów
05.07.2022
Artykuł partnerski

3 kroki dla zdrowej i nawilżonej skóry

05.07.2022
Fot. Getty Images

W codziennej pielęgnacji skóry warto trzymać się zasad. Te najważniejsze dotyczą stosowania kosmetyków nawilżających o udowodnionej skuteczności i bogatym składzie. Dobrane w prostą, kilkuetapową rutynę zadziałają jak najlepsza profilaktyka młodej skóry. Specjaliści z Vichy wiedzą o niej wszystko.

Jeden krem to za mało, by zadbać o cerę i dać jej narzędzia do skutecznej walki z wolnymi rodnikami, suchym powietrzem, słońcem i wreszcie naturalną utratą ważnych elementów (jak kwas hialuronowy), od których zależy jej wygląd i to, co kosmetolodzy określają mianem tekstury. I choć dobra formuła kosmetyku jest na wagę złota, nie sprawdzi się stosowana bez odpowiedniego wsparcia. Cera wymaga bowiem opieki kompleksowej i ochrony przed szkodliwym wpływem ekspozomu, a więc czynników środowiskowych, jak stres, promienie UV, brak snu, niezdrowa dieta. Okazuje się, że to od nich zależy tempo starzenia się skóry, i to aż w 80 proc. Skutkami codziennego wystawiania cery na niebezpieczeństwa oraz braki w pielęgnacji są podrażnienia, przesuszony naskórek, niezdrowy koloryt oraz wiotkość. A przecież naszą najsilniejszą i najskuteczniejszą strategią obrony jest podstawowa, rutynowa pielęgnacja nawilżająca. Jak powinna wyglądać? Booster, krem pod oczy, krem na twarz i kosmetyk z SPF – proste kroki mają moc przywracania skórze równowagi i wzmacniania jej funkcji ochronnych.

Podkręcanie pielęgnacji

Codzienne wspieranie skóry polega na profilaktyce. Najważniejsza jest tu obrona przed ucieczką wody z naskórka, wzmacnianie i odbudowa filmu hydrolipidowego oraz wreszcie uzupełnianie braków kwasu hialuronowego. Ten ostatni jest ważnym i naturalnym składnikiem, który wiąże wodę w skórze, ale jego ilość z wiekiem stopniowo maleje. Ma on ogromne znaczenie dla zachowania gładkiej, młodzieńczej i jędrnej skóry. Dlatego w rutynowej pielęgnacji nawilżającej od Vichy zajmuje ważne miejsce.

Pierwszym krokiem jest Minéral 89 Booster – lekki w konsystencji, za to intensywny w działaniu codzienny booster wzmacniająco-nawilżający. Może być stosowany niezależnie od rodzaju skóry, nawet w przypadku tej wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Aż 89 proc. składu stanowi woda wulkaniczna Vichy bogata w minerały, której najważniejsze zadania to wzmocnienie bariery ochronnej skóry, regeneracja oraz stymulowanie do jeszcze skuteczniejszej walki ze stresem oksydacyjnym. Drugim ważnym składnikiem aktywnym w boosterze jest kwas hialuronowy, którego obecność gwarantuje zatrzymywanie wody w naskórku, a przez to zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, efekt wypełnienia drobnych linii oraz wzmacnianie jego funkcji ochronnej.

Fot. Materiały prasowe

Wszystko po to, by zminimalizować wpływ zanieczyszczonego środowiska na skórę. Efektem włączenia Vichy Minéral 89 Booster do porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej będzie potwierdzona klinicznie skuteczność: o 80 proc.* lepsze nawilżenie, o 73 proc.* mniej zaczerwienień oraz 91 proc.* mniej podrażnień na skórze. By w pełni wykorzystać potencjał kryjący się w małym flakoniku, najlepiej wklepywać booster tuż po oczyszczeniu skóry i przed aplikacją kremu.

Strefa specjalna

Delikatna, cienka i wymagająca skóra okolic oczu szybko reaguje na środowisko, a poza tym wykazuje skłonność do opuchnięć oraz ujawnia zmęczenie w postaci cieni. Tu również przyda się minimalistyczna formuła kosmetyku nastawiona na wzmacnianie. Vichy Minéral 89 Booster wzmacniający pod oczy poza wodą wulkaniczną oraz naturalnym kwasem hialuronowym zawiera trzy wyselekcjonowane składniki.

Fot. Materiały prasowe

Pierwszym jest kofeina, niezrównana w działaniu obkurczającym i drenującym. Kolejne to adenozyna i dermochlorella, które potrafią odmłodzić spojrzenie i zniwelować cienie pod oczami. Hipoalergiczna formuła stosowana rano i wieczorem jako drugi krok pielęgnacji rutynowej szybko nawilża, wzmacnia nawet bardzo wrażliwą skórę, wygładza drobne linie, wspiera barierę ochronną i sprawdza się jako samodzielna pielęgnacja okolic oczu. Niezwykle lekka i płynna konsystencja błyskawicznie stapia się ze skórą, dając komfort i uczucie odświeżenia.

Fot. Materiały prasowe

Trzeci etap nawilżania

Czas na pielęgnację właściwą, czyli krem. W przypadku bardzo suchej skóry na tym etapie sprawdzi się kosmetyk, który „ugasi jej pragnienie”, np. Vichy Aqualia Thermal – bogaty krem nawilżający, do którego stworzenia zainspirowały roztwory izotoniczne. Na liście składników (w 97 proc. pochodzenia naturalnego) znów pojawia się tu sprawdzona woda wulkaniczna Vichy z cennymi minerałami, wypełniający kwas hialuronowy oraz sód PCA wspierająca barierowe funkcje skóry i na koniec cukier roślinny Mannoza. Ten ostatni poprawia nawilżenie oraz wzmacnia komórki. W takim połączeniu formuła gwarantuje intensywne nawilżenie nawet przez 48 godzin.

Ale to nie koniec efektów, bo ważne jest wygładzenie drobnych linii mimicznych, zmarszczek oraz przyjemne uczucie wypełnionej oraz gładkiej cery. Krem, jako najistotniejszy kosmetyk w rutynie pielęgnacyjnej, powinien być wklepywany rano i wieczorem, tuż po wchłonięciu boostera. Przetestowany dermatologicznie i przebadany klinicznie krem daje nie tylko gwarancję idealnego nawilżenia. Przede wszystkim tworzy na skórze okluzyjną warstwę, czyli rodzaj tarczy ochronnej, która zapobiega przesuszeniu, ucieczce wody z naskórka oraz chroni przed wpływem środowiska.

Fot. Materiały prasowe

Kobiety, które przetestowały krem, twierdzą, że można się spodziewać o 29 proc. gładszej skóry i o 25 proc. mniej zmarszczek spowodowanych przesuszeniem skóry. A kiedy latem mocniej świeci słońce, warto do porannej pielęgnacji dołączyć kosmetyk specjalny: Vichy Capital Soleil UV – Age Daily fluid przeciw fotostarzeniu. Ultralekka formuła z wysokim filtrem SPF 50+ ochroni przed promieniowaniem UV oraz oznakami fotostarzenia jak przebarwienia i utrata jędrności.


* - Badanie obserwacyjne przeprowadzone na grupie 137 osób. Okres badania 4 tygodnie.

Ilona Rechnio
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. 3 kroki dla zdrowej i nawilżonej skóry
Proszę czekać..
Zamknij