Znaleziono 0 artykułów
07.02.2022

Walentynkowe prezenty dla niego

07.02.2022
il. Agata Wojtczak

Od zabawnego designu przez zmysłowe gadżety i romantyczne pamiątki aż po praktyczne przedmioty, które sprawdzą się na co dzień. W wyborze prezentu dla ukochanego sprawdzi się intuicja.

Bliska sercu: Koszulka Dreamland Syndicate

cena: 195 zł

Niszowa polska marka streetwearowa specjalizuje się w prostych, funkcjonalnych krojach i surowych punkowych grafikach. Za minimalizmem formy stoją wartości: sprzeciw wobec nadprodukcji – wysoka jakość i krótkie serie, które odszywane są z końcówek stocków, w małych polskich szwalniach, gdzie panują etyczne warunki zatrudnienia. Wyrazistość projektantów docenił japoński rynek i sama Rei Kawakubo, która włączyła markę do portfolia starannie wyselekcjonowanych marek, które można kupić w butikach Dover Street Market. 

It’s a match: Szklanki Duet, proj. Agnieszka Bar

cena: 180 zł

Znana polska projektantka stworzyła szklanki dla dwojga. „Duet” idealnie się uzupełnia i jest też praktyczny. Po namiętnych pocałunkach przyjemnie będzie skorzystać z niego i nawodnić organizm.

Kultura obrazkowa: „The New Erotic Photography” Dian Hanson 

wyd. Taschen, cena 79 zł

Prawie 600-stronicowy album zawiera wybór prac 62 fotografów pochodzących z 10 krajów. To wyrafinowany wybór aktów, rozbieranych sesji i projektów artystycznych odnoszących się do kobiecego erotyzmu. Współczesne spojrzenie na kobiece ciało.

Męska biżuteria: Srebrny wisiorek PUN Jewellery

cena z łańcuszkiem: 380 euro

Marta Kłyszejko, stojąca za marką PUN, i znany śpiewak Jakub Józef Orliński stworzyli limitowaną kolekcję biżuterii, inspirowaną muzyką – ostatnią płytą Orlińskiego „Anima Æterna” („Wieczna dusza”).

Opera i barokowe inspiracje to również ukłon w stronę warsztatu. Wisiorek, podobnie jak inne elementy kolekcji, został wykonany ręcznie przez doświadczonego jubilera Stanisława Kłyszejkę, prywatnie ojca projektantki. Artystka założyła markę PUN, kiedy postanowiła pomóc mu wrócić do pracy. 

Czułe słówka: Plakat Lovers Nº 6 / Marc Palmade

cena 150 zł

Francuski artysta Marc Palmade jednym pociągnięciem pędzla maluje przytulonych kochanków, chwile bliskości, ocean czułości. Minimalistyczna grafika utrzymana w głębokim kobaltowym kolorze może stać się osobistą pamiątką.

Blisko ciała: Koszula Delikatessen

cena: 149 euro

Po pierwsze najlepsze materiały: cieniutki czeski len, guziki z masy perłowej. Po drugie, świetny krój podążający za ciałem, ale swobodny, z dobranymi proporcjami kołnierzyka i mankietów. Polska marka Delikatessen specjalizuje się w koszulach, które wydają się proste i funkcjonalne, ale używane na co dzień okazują się luksusowe. Stają się najukochańszymi ubraniami w szafie, służą latami. To mądra inwestycja na lata.

Love is in the air: Woda perfumowana Miraceti, Aēsop

cena: 770 zł/50 ml

Kompozycja słynnego perfumiarza Barnabé Filliona została zainspirowana morzem. Jest oryginalna i zapada w pamięć. Łączy zapach niesionego przez wodę drewna, kolonialnego kadzidła, morskiej bryzy i wodorostów. Piżmo nadaje jej zaskakującą ciepłą barwę.

Okaż serce: Wazon Love in Bloom, Seletti

cena: 390 zł (wysokość 25 cm

Jest wielkie, realistyczne, ale też kruche. Znana z żartobliwego podejścia do wzornictwa włoska marka Seletti stworzyła wazon precyzyjnie odtwarzający kształt mięśnia sercowego. Jeśli ktoś lubi nadać przedmiotowi praktyczną funkcję może wykorzystywać go jako wazon.

Imperium zmysłów: Świeca/olejek do masażu

Alba1913, cena: 95 zł

Olejek ylang-ylang pozyskiwany w Azji z kwiatów jagodlinu wonnego pachnie słodko i balsamicznie. To znany od stuleci afrodyzjak. Marka Alba1913 wykorzystała ten składnik do produkcji zmysłowej świecy, którą opakowała w ceramiczny dzbanuszek. Zapalona świeca topi się, a uzyskany w ten sposób olejek można wykorzystać do masażu ciała.

Czapki z głów: Kapelusz Missoni

cena: 320 euro

Model bucket hat świeci triumfy od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, żeby miał wyjść z mody. Jest deklaracją luźnego sportowego stylu, ale okazuje się też zaskakująco wygodny i praktyczny. Z powodzeniem zastąpi popularną czapkę z daszkiem. Włoska marka Missoni, znana z niezwykłego wyczucia wzorów i kolorów, proponuje jego dwustronną wersję.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij