Znaleziono 0 artykułów
26.03.2021

Dżinsowa kolekcja Sportmax na wiosnę 2021

Aleksandra Lewandowska

Najnowsza kolekcja Denim Culture powstała we współpracy z włoskim fotografem Franco Fontaną. Bohaterką kampanii została top modelka Sokhna Niane.

Przy tworzeniu kolekcji Denim Culture marka Sportmax co roku współpracuje z artystami ze świata mody, muzyki, kultury i sztuki. Piąta odsłona powstała z jednym z najbardziej znanych i cenionych włoskich fotografów – Franco Fontaną, który zrobił zdjęcia do kampanii z modelką Sokhną Niane, oraz fotografie i ekspresyjne rysunki, ukazane na ubraniach z wiosenno-letniej kolekcji. Znajdziemy w niej dżinsowe kurtki, sukienki, topy, spódniczki mini i bawełniane t-shirty, utrzymane w odcieniach od błękitu po czerwień, szmaragdową zieleń, pastelowy róż i turkus. – Twórczość nie ilustruje, ona interpretuje życie – mówi fotograf, którego zdjęcia można było oglądać na ponad 400 wystawach na całym świecie. Współpracował z amerykańskim „Vogue'iem” i takimi markami jak Fiat, Volkswagen, Sony, Volvo, Canon i Kodak.

Sportmax  to młodsza linia włoskiego domu mody Max Mara. Powstała 50 lat temu dzięki Achille Maramottiemu, zainspirowanemu amerykańskim stylem sportowym i wolnością Swingującego Londynu. Pierwsza kolekcja ujrzała światło dzienne w 1969 roku. W kolejnych latach firma zasłynęła z luźnej elegancji – perfekcyjnie odszytych okryć, sukienek koktajlowych i marynarek. 

Kolekcja Sportmax Denim Culture na sezon wiosna-lato 2021 dostępna jest sklepach marki od marca.

4/14Dżinsowa kolekcja marki Sportmax z artystycznymi nadrukam

Proszę czekać..
Zamknij