Znaleziono 0 artykułów
11.12.2019
Artykuł partnerski

Najpiękniejsza biżuteria pod choinkę od Boucheron

Anna Konieczyńska

Wybierając prezent dla najbliższych nam kobiet – mamy, sióstr i przyjaciółek – chcemy ofiarować im piękno. Ikoniczne, kultowe, ponadczasowe – takie są modele z kolekcji Quatre oraz Serpent Bohème od Boucheron.

Ostatnie tygodnie przed świętami upływają pod znakiem deadline’ów, spotkań służbowych i zakupów. Wszystko po to, żeby 24 grudnia odnaleźć wreszcie spokój w gronie najbliższych. Naszą miłość, przywiązanie i troskę wyrażamy, ofiarując im prezenty tak wyjątkowe, jak oni sami. Nieprzypadkowo jednym z najpopularniejszych podarunków jest biżuteria. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez CBOS znajduje ją pod choinką co czwarta Polka. Taki prezent pozwala jednocześnie podkreślić indywidualność obdarowanej osoby i spełnić marzenie o luksusowym przedmiocie, ale ma też wymiar praktyczny – staje się elementem codziennego stroju wyjątkowej kobiety.

Pomysły na prezenty znajdziemy w kolekcji Boucheron. Założyciel francuskiej marki, Frédéric Boucheron, wymarzył sobie siedzibę po najjaśniejszej stronie paryskiego Place Vendôme. W 1893 roku jako pierwszy jubiler otworzył podwoje swojego salonu w samym sercu miasta. Od tego czasu – luksusowa firma w ubiegłym roku hucznie świętowała swoje 160. urodziny – biżuteria sygnowana „Boucheron” kojarzy się z perfekcją wykonania, najwyższą jakością i zaskakującym dizajnem. Choć paryski jubiler systematycznie poszerza swoją ofertę, bazuje na ponadczasowych kolekcjach, które już zyskały miano klasyków.

Wybierając prezent, sięgamy właśnie po te kolekcje, które podobają się kolejnym pokoleniom kobiet, niezależnie od indywidualnego stylu, wieku czy typu urody. Kolekcja Serpent Bohème, która trafiła do sprzedaży w 1968 roku, od ponad 50 lat kusi kobiety wolne duchem, odrobinę ekstrawaganckie, ale świadome wartości pięknych przedmiotów. Inspirowana tajemniczym wężem, łączy splecione łańcuszki z blaskiem kamieni szlachetnych – lapis lazuli, turkusu czy macicy perłowej. Nowością jest wykończenie z karneolem – magnetyczna czerwień kamienia mieni się, połyskuje, emanuje energią. Przywodzi na myśl bijące serce, przyprawia o zawrót głowy, uwodzi. W tej linii znajdziemy pierścionki – prosty z kamieniem w charakterystycznym dla Serpent Bohème kształcie głowy węża albo z obrączką w kształcie węża, kolczyki z żółtego złota zdobione diamentami – długie i wkładane, naszyjniki – długie i krótkie, na których karneol łączy się z diamentami, oraz subtelne bransoletki. Gwiazdą kolekcji jest wysadzana diamentami bransoletka z białego złota.

Do historii przeszła już także kolekcja Quatre, a w niej linia Radiant. Pierścionki łączą najważniejsze motywy, z których słynie Maison Boucheron – Clou de Paris, czyli ornament giloszowany w postaci wydrążonych linii, oraz Grosgrain, czyli kształt paryskiej kostki brukowej. Linia Radiant, lżejsza, bardziej graficzna, prostsza niż podstawowe modele Quatre, pozwala na wyrażenie siebie w nowoczesny sposób. Znajdziemy w niej pierścionki – monochromatyczne z żółtego złota, a także mniejsze łączące diamentowe obręcze ze złotem i motywem Clou de Paris. Uzupełniają je bransoletki z białego albo różowego złota z diamentami, cienkie i lekkie niczym druga skóra, delikatniejsze bransoletki z zawieszką z motywem pierścionka Quatre, i cienkie, ale mocne bransoletki z diamentami. W kolekcji Quatre są także niemal przejrzyste złote naszyjniki, które pięknie odbijają światło, i w końcu spinki do mankietów – idealny prezent dla niej, ale i dla niego. Wszystkie prezenty w jednym miejscu? Tak, bo przecież każdego, kogo obdarowujemy, chcemy docenić luksusem.

Biżuteria Boucheron jest dostępna w Noble Place.

4/9Kolczyki Serpent Boheme

Proszę czekać..
Zamknij