Znaleziono 0 artykułów
11.03.2020

Kolekcja H&M Conscious Exclusive wiosna–lato 2020

Agata Wojtczak

H&M zabiera nas w ekologiczną podróż. Hasło przewodnie? Zamknięty obieg mody. Główna inspiracja? Le Train Bleu, czyli elegancki pociąg, który w latach 20. minionego wieku kursował z Calais na Lazurowe Wybrzeże. A stacja docelowa? Kolekcja H&M Conscious Exclusive wiosna–lato 2020, która do sklepów trafi pod koniec marca.

Ogromne żyrandole, złote detale, freski – tak wyglądały wystawne wnętrza Le Train Bleu. To właśnie ich zdjęcia znalazły się w centralnym miejscu moodboardu przy tworzeniu kolekcji H&M Conscious Exclusive wiosna–lato 2020. Projektanci przetworzyli je na potrzeby języka mody. Stworzyli ubrania i dodatki idealnie balansujące między tym, co nadaje się do noszenia na co dzień, a tym, co wygląda efektownie. Kolekcję tworzą minispódniczki z rzeźbiarsko ułożonymi falbanami, bluzki z wzorami retro, asymetryczne topy wykończone tiulem, klapki z biżuteryjną aplikacją 3D i garnitury. Wszystko zatopione w odcieniach eleganckiego beżu, złota, czerni oraz błękitu. 

(Fot. Materiały prasowe)

Jak zawsze w przypadku najbardziej ekologicznej kolekcji szwedzkiej sieciówki, czyli Conscious Exclusive, odszyto ją z nowych materiałów pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób. Tym razem ubrania wykonano z CIRCULOSE, czyli naturalnej tkaniny z tekstyliów z recyklingu, z RENUTM – dobrego jakościowo poliesteru z recyklingu, a także z resztek materiałów niewykorzystanych w poprzednich kolekcjach.

(Fot. Materiały prasowe)

Odzież Conscious Exclusive na sezon wiosna–lato 2020 projektowaliśmy staranniej niż kiedykolwiek wcześniej. Z myślą o jej trwałości i całym cyklu życia. Szczególnie ważny był dla nas skład materiałów, stosowaliśmy też techniki farbowania, które w mniejszym stopniu wpływają na środowisko. Używaliśmy na przykład naturalnego barwnika z fusów kawy użytej wcześniej w biurach H&M. Pragniemy w pełni holistycznie podchodzić do zrównoważonego rozwoju i projektować dzięki temu wyjątkową odzież, która będzie nam służyć całe życie – powiedziała Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny z H&M.

Kolekcja będzie dostępna w sklepie przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie i online na Hm.com od 26 marca.

(Fot. Materiały prasowe)

 

1/25Kolekcja H&M Conscious Exclusive wiosna-lato 2020

Proszę czekać..
Zamknij