Znaleziono 0 artykułów
06.05.2020

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Rosa na sezon wiosna-lato 2020

Katarzyna Pietrewicz

Agnieszka Rosa tworząc nową kolekcję biżuterii, po raz kolejny sięga do natury. Tym razem projektantka inspiruje się twórczością Constantina Brâncușiego, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Do stworzenia kampanii na sezon wiosna-lato 2020 projektantka zaprosiła duet fotografów Kulesza & Pik, z którym współpracuje od lat. – Podobnie jak ja, uwielbiają formy z natury. Dlatego ponownie zdecydowaliśmy się postawić na motywy roślinne. Wybraliśmy kwiaty i ususzone liście, bo zależało nam nie tylko na ich urodzie, lecz także na tym, by dzięki nieoczywistym oraz fascynującym kształtom i fakturom wprowadzały w odpowiedni nastrój kolekcji – komentuje Agnieszka Rosa. Złotej biżuterii na zdjęciach oprócz roślinności towarzyszą także kamienie. Ich szorstka i nieregularna struktura to idealny kontrast dla projektów Rosy, które coraz bardziej przypominają małe dzieła sztuki.

  Konsekwentnie unikam dosłowności. Zależy mi, aby moja biżuteria przetrwała próbę czasu i pozostawiała możliwość interpretacji – mówi projektantka. W nowym sezonie sięga do twórczości pioniera modernistycznej rzeźby XX w., Constantina Brâncușiego. Twórca „Śpiącej muzy” i „Niekończącej się kolumny” stawiał na proste formy, które powstawały z obserwacji natury. – Brâncuși zapoczątkował nurt zwany abstrakcją organiczną. Wychodząc od konkretnego obiektu, dokonywał jego maksymalnej syntezy i uproszczenia – dodaje Agnieszka Rosa.

W nowej kolekcji Rosa znajdziemy więc biżuterię, w której na pierwszy plan wysuwa się doskonałość formy. Kolczyki Daphne oraz medaliony i pierścionki Aurea zachwycają zupełnie nową strukturą. Rzeźbiona ręcznie bransoletka Aurea to popis jubilerskiego mistrzostwa, a kolczyki Avena w różnych wariantach długości dają możliwość tworzenia własnych zestawów. Nowością są autorskie łańcuszki: Wisteria o oczkach w kształcie nieregularnej ósemki oraz Avena, który nawiązuje do „Niekończącej się kolumny”. – Przy zachowaniu minimalistycznej formy udało się uzyskać oryginalny efekt końcowy – wyjaśnia projektantka, która jest szczególnie dumna z tego projektu. 

Co więcej, w kolekcji pojawiają się kamienie wyłącznie o neutralnych barwach: brylanty, białe topazy, perły. Wszystko po to, aby wydobyć jak najwięcej światła z projektów, które teraz dzięki skórzanemu etui Rosy możemy przechowywać w elegancki sposób. 

Art direction & graphic design: Joanna Skiba 

Zdjęcia: Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik

Scenografia: Anna Szczęsny 

1/25Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja biżuterii Rosa na sezon wiosna-lato 2020

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Rosa na sezon wiosna-lato 2020
Proszę czekać..
Zamknij